Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Flávio Gualberto: PlusLiga jedną z trzech najmocniejszych lig świata

Flávio Gualberto: PlusLiga jedną z trzech najmocniejszych lig świata

fot. Klaudia Piwowarczyk

W poniedziałek Aluron Virtu CMC Zawiercie potwierdził pogłoski o transferze środkowego reprezentacji Brazylii. – Negocjacje nie były długie. Gdy tylko dowiedziałem się o zainteresowaniu klubu, bardzo się ucieszyłem i od razu przystąpiliśmy do rozmów – zdradził kulisy swojego przejścia do PlusLigi Flavio Gualberto.

Brazylijski środkowy będzie ogromnym wzmocnieniem drużyny z Zawiercia, która pod okiem Igora Kolakovicia zmienia znacznie swoje oblicze przed nowym sezonem. Spekulacje na temat przejścia Gualberto do Aluronu Virtu CMC nie trwały długo, a klub pochwalił się nowym zawodnikiem w poniedziałek 18 maja. – Negocjacje nie były długie. Gdy tylko dowiedziałem się o zainteresowaniu klubu, bardzo się ucieszyłem i od razu przystąpiliśmy do rozmów – zdradził Brazylijczyk, chwaląc przy tym polskie rozgrywki ligowe. – Uważam obecnie PlusLigę za jedną z trzech najmocniejszych lig na świecie i to też był jeden z powodów, dla których wybrałem Aluron Virtu CMC Zawiercie jako nowy klub – dodał.Od dłuższego czasu spory wpływ na kształtowanie drużyny ma Igor Kolaković, który został nowym trenerem zawiercian. O jego osobie Brazylijczyk wypowiada się w samych superlatywach. – Dla mnie to zaszczyt, że będę mógł pracować z Igorem Kolakoviciem. To trener światowej sławy, który odnosił sukcesy wszędzie tam, gdzie pracował w klubach i z reprezentacjami – powiedział.

Reprezentant Brazylii nie może doczekać się już startu PlusLigi. – Zdecydowałem się grać w Zawierciu, bo Polska to wspaniały kraj. Wiem też, że tutejsi kibice są najbardziej żarliwi w całym kraju  – przyznał nowy nabytek ekipy z Zawiercia.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved