Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > FIVB zatwierdziła skład Komisji Zawodników

FIVB zatwierdziła skład Komisji Zawodników

fot. FIVB

FIVB ogłosiła pełny skład Komisji Zawodników FIVB, która została zrównoważona pod względem płci i dyscyplin po powołaniu pozostałych pięciu członków przez zarząd federacji spośród kandydatów zgłoszonych przez prezesa FIVB.

W okresie 2021-2024 Komisja Zawodników będzie składać się z pięciu wybieranych i pięciu mianowanych członków, którzy będą stanowić istotne ogniwo łączące zawodników z FIVB w celu zapewnienia reprezentacji głosów zawodników.Zawodnicy zaproponowani przez Prezesa FIVB i powołani przez Zarząd FIVB do Komisji to:

Sam Deroo (BEL) – siatkówka halowa
Louise Bawden (AUS) – siatkówka plażowa
Maja Ognjenović (SRB) – siatkówka halowa
Julius Brink (GER) – siatkówka plażowa
GilbertoGibaAmauri de Godoy Filho (BRA) – siatkówka halowa

Dołączą oni do pięciu członków wybranych przez graczy uprawnionych do głosowania, zgodnie z procedurą zatwierdzoną przez zarząd FIVB. Piątka wcześniej wybranych w pierwszych wyborach do Komisji Zawodniczej to:

Jordan Quinn Larson (USA) – siatkówka halowa
Samuele Papi (ITA) – siatkówka halowa
Madelein Meppelink (NED) – siatkówka plażowa
Joshua Binstock (CAN) – siatkówka plażowa
Anouk VergéDépré (SUI) – siatkówka plażowa

Prezes FIVB, Ary S. Graça powiedział: – Zgodnie z Regulaminem Ogólnym FIVB, prezes FIVB ma prawo zaproponować prezesa i sekretarza Komisji Sportowców. Jednakże, aby zapewnić, że głosy sportowców zostaną wysłuchane i aby zachować najwyższe standardy dobrego rządzenia, w tym zasady demokratyczne, dajemy dziesięciu członkom komisji możliwość głosowania na swojego przewodniczącego. Funkcję sekretarza obejmie członek, który uzyska drugą najwyższą liczbę głosów.

Po raz pierwszy w historii przewodniczący Komisji Sportowców będzie również reprezentował innych sportowców jako członek zarządu FIVB z takimi samymi prawami i obowiązkami, jak inni członkowie. Chciałbym pogratulować wszystkim nowym i powracającym członkom oraz życzyć powodzenia wszystkim dziesięciu kandydatom w wyborach na swojego prezesa – zakończył Graça.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę