Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > FIVB potwierdziło system kwalifikacji do MŚ – obie polskie reprezentacje pewne udziału

FIVB potwierdziło system kwalifikacji do MŚ – obie polskie reprezentacje pewne udziału

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

FIVB potwierdziło system kwalifikacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Gospodarzami turnieju męskiego będzie Rosja, natomiast kobiety zagrają w Niderlandach oraz w Polsce. Do każdej rywalizacji przystąpią po 24 zespoły.

Gospodarze mistrzostw świata mają już zapewniony udział w turnieju. Oprócz gospodarzy i gospodyń w rywalizacji wezmą udział aktualni złoci medaliści i medalistki. U panów jest to reprezentacja Polski prowadzona przez Vitala Heynena, natomiast u pań złoto wywalczyły ostatnio Serbki.Zgodnie z systemem kwalifikacji udział w mistrzostwach świata 2022 zapewnią sobie po dwa najlepsze zespoły z mistrzostw kontynentów, które zaplanowane są na 2021 rok. To kolejne 10 kadr, które powalczy o złoto mistrzostw świata. Stawkę zamknie 12 drużyn, które będą najwyżej w światowym rankingu pod koniec sezonu reprezentacyjnego 2021 roku. U pań będzie to 11 zespołów, bowiem mistrzostwa świata odbędą się w Niderlandach oraz w Polsce, co oznacza, że obie te ekipy mają zagwarantowany udział.

 

źródło: FIVB

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved