Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > FIVB potwierdziła oficjalny terminarz VNL

FIVB potwierdziła oficjalny terminarz VNL

fot. FIVB

FIVB potwierdziła ostateczny harmonogram meczów Siatkarskiej Ligi Narodów w 2021 roku. Zmagania rozpoczną się 25 maja we włoskim kurorcie Rimini, weźmie w nich udział 16 drużyn kobiecych i 16 męskich.

Rywalizacja będzie toczyła się w tzw. „bańce” przez ponad miesiąc. Zostanie rozegranych 248 meczów. Jako pierwsze na boisko wybiegną reprezentacje kobiet. 25 maja Holandia zmierzy się Belgią. W pierwszej rundzie zmagań kobiet dojdzie do rewanżu za finał VNL z 2019 roku, w którym Stany Zjednoczone zmierzą się z Brazylią 27 maja. Drużyna z Ameryki Północnej zwyciężyła Brazylię w wielkim stylu wygrała to starcie, mimo że przegrywała 0:2 dwa lata temu w Nanjing. Był to drugi tytuł Amerykanek w VNL.Rywalizacja mężczyzn w Rimini rozpocznie się 28 maja, a w meczu otwarcia Francja zmierzy się z Bułgarią. Dwukrotni zwycięzcy VNL mężczyzn Rosjanie rozpoczną grę przeciwko Holandii i 3 czerwca zmierzą się z USA. Będzie to rewanż za finał z 2019 roku. Wówczas Rosja pokonała Stany Zjednoczone w 3:1 w Chicago. Formuła rozgrywek zakłada, że każda z 16 drużyn zmierzy się ze sobą. Następnie cztery najlepsze drużyny w tabeli rozegrają ze sobą mecze półfinałowe. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się o tytuł, a przegrani o brązowy medal. Półfinały kobiet zaplanowano na 24 czerwca, a kolejne mecze o medale 25 czerwca. Rozgrywki mężczyzn zakończą się półfinałami 26 czerwca i dwoma meczami  o medale w dniu 27 czerwca.

Rozgrywki VNL 2021 to pierwsza międzynarodowa impreza siatkarska tej wielkości. Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa odwołanych zostało  wiele wydarzeń siatkarskich w 2020 roku. Turniej będzie się odbywał w bezpiecznej „bańce” ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi higieny sanitarnej na miejscu, aby zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich sportowców, oficjeli i personelu podczas zawodów.

Zobacz również:
Terminarz Ligi Narodów siatkarzy

źródło: volleyball.world

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę