Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > FIVB chce pomóc federacjom i publikuje wytyczne

FIVB chce pomóc federacjom i publikuje wytyczne

Komisja Medyczna FIVB opracowała wytyczne, które mają pomóc konfederacjom kontynentalnym, federacjom narodowym i ligom krajowym w stworzeniu bezpiecznego środowiska do wznowienia gry w siatkówkę halową i plażową. FIVB zaznacza, że wznowienie może nastąpić jedynie wtedy, gdy zezwalają na to lokalne władze.

Wytyczne, choć nie mają na celu zastąpienia lokalnych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego, stanowią obszerny zestaw najlepszych praktyk w zakresie środków bezpieczeństwa i higieny. Środki te mają na celu informowanie i pomoc w ograniczaniu ryzyka dla wszystkich uczestników imprez siatkarskich w związku z COVID-19.Wytyczne w szczególności podkreślają znaczenie rygorystycznego planowania we współpracy z lokalnymi władzami i ekspertami medycznymi przed imprezą i w jej trakcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecność kibiców. Obejmuje to przegląd niezbędnych protokołów dotyczących dystansu społecznego w miejscach rozgrywania zawodów oraz wdrażanie środków dezynfekcji, zarówno w hali, jak i na plaży.

Ponadto powstały szczegółowe wytyczne dla sędziów, takie jak odkażanie piłki między wymianami, zapewnienie odpowiedniej odległości pomiędzy drużynami podczas zmiany stron po każdym secie oraz wyeliminowanie uścisku dłoni przed i po meczach.

Pełne wersje wytycznych opracowanych przez Komisję Medyczną dostępne są w języku angielskim na stronie FIVB:

źródło: fivb.org, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę