Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > FIVB Beach Volleyball World Tour powraca

FIVB Beach Volleyball World Tour powraca

fot. FIVB

Srebrni medaliści mistrzostw świata w siatkówce plażowej FIVB, Clemens Doppler i Alexander Horst z Austrii będą gwiazdami turnieju FIVB Beach Volleyball World Tour, który odbędzie się w Ljubljanie. Tym samym cykl turniejów plażowych powraca po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. 

Impreza w Ljubljanie będzie obejmowała rozgrywki zarówno męskie, jak i żeńskie. To 13. impreza rozgrywana w kalendarzu FIVB World Tour 2019-2020 i czwarta międzynarodowa impreza odbywająca się w mieście od sierpnia 2018 r. Będzie ona obejmowała trzy boiska w Sports Park Ludus Črnuče i jeden na Kongresie. Zawody odbędą się zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia i higieny słoweńskich władz krajowych.Gramy w Ljubljanie po raz pierwszy i nie możemy się doczekać. Do tej pory turniej zawsze odbywał się prawie w tym samym czasie co Vienna Major. Zawsze otrzymywaliśmy dobre opinie na temat tego wydarzenia. Jednak w tym roku byłbym zaskoczony dużą imprezą na plaży w środku miasta ze wszystkimi ograniczeniami – mówi Horst.

Wszyscy uczestnicy muszą przesłać dyrektorowi turnieju negatywny test na obecność koronawirusa, który nie może być starszy niż trzy dni, aby mieć przynajmniej jakąś pewność ze strony gracza. – Do tej pory zawsze mieliśmy do czynienia z treningiem przed turniejem, teraz musimy dodać test. Tak prawdopodobnie będzie z nami w ciągu najbliższych kilku miesięcy – wyjaśnia Doppler.

Łącznie 12 drużyn z każdej płci zostało automatycznie umieszczonych w piątkowych pierwszych rundach losowania głównego, a ostatnie cztery pary będą wyłonione z czwartkowego turnieju eliminacyjnego w systemie pojedynczej eliminacji. Turniej potrwa do niedzieli.

Słoweńcy Tadej Bozenk i Vid Jakopin, którzy razem wygrali zawody w Lublanie w 2019 roku, powracają, aby bronić swojego złotego medalu, gdy para pokonała rodaków Jana Pokersnika i Nejca Zemljaka 2: 1 (16:21, 21:18, 15:11) w 51-minutowym finale 4 sierpnia ubiegłego roku.

Po wydarzeniu w tym tygodniu, następne turnieje World Tour zostaną rozegrane w Europie, zaczynając od 20-23 sierpnia z przerwą na turnieje mężczyzn i kobiet w Baden w Austrii. Następujące wydarzenie odbędzie się w Montpellier we Francji w dniach 25-29 sierpnia.

Ze względu na pandemię COVID-19 oraz obowiązujące ograniczenia i ograniczenia w podróżowaniu, system rankingowy FIVB został zamrożony 16 marca 2020 r. I żadne punkty rankingowe nie zostaną przyznane na 1-gwiazdkowej imprezie w Lublanie. FIVB będzie nadal monitorować wszystkie globalne ograniczenia w podróżowaniu i dostęp do zawodów przed każdym przystankiem World Tour. Ponieważ sytuacja stale się zmienia, w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne ogłoszenia o ewentualnym wznowieniu systemu rankingowego. Będzie to zależało od zapewnienia wszystkim uprawnionym uczestnikom sprawiedliwego dostępu do wydarzeń, a szczegóły zostaną podane w regulaminie każdego zaplanowanego turnieju.

źródło: fivb.com, inf. własna, volleynet.at

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved