Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fiński libero zawieszony w obowiązkach kadrowych

Fiński libero zawieszony w obowiązkach kadrowych

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Finlandii przygotowuje się do startu w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. W czwartek i piątek rozegra mecze kontrolne z Estonią. W kadrze zabraknie jednak jednego z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy. Decyzją fińskiego związki Lauri Kerminen został zawieszony, a powodem jest fakt, że libero przyznał, że negocjuje przedłużenie swojego kontraktu w lidze rosyjskiej. 

Przed reprezentacją Finlandii kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W Tallinie Finowie dwukrotnie zmierzą się z Estonią w meczach kontrolnych, a następnie w sierpniu będzie walczyć o awans do mistrzostw Europy.W składzie Finów doszło do zmiany na pozycji libero. Niklas Breilin zastąpił w niej Lauriego Kerminena. Jak informuje oficjalna strona fińskiej federacji, Lauri Kerminen został zawieszony i aktualnie nie bierze udziału w przygotowaniach swojej kadry. Związek podjął taką decyzję ze względu na to, że libero przyznał, że negocjuje przedłużenie swojego kontraktu klubowego w Rosji. Ze względu na agresję Rosjan na Ukrainę, rosyjskie zespoły zostały wykluczone z międzynarodowych zmagań. Rosjan zabraknie w Lidze Mistrzów i innych europejskich pucharach, również reprezentacja tego kraju nie wystąpiła w Lidze Narodów i nie będzie jej także w mistrzostwach świata.

Pomimo tego Lauri Kerminen zdecydował się na negocjacje dotyczące przedłużenia jego kontraktu w lidze rosyjskiej. Fin w Rosji gra od 2015 roku, przez pięć sezonów bronił barw Kuzbassu Kemerowo, a od 2020 roku występuje w Dinamie Moskwa, z którym zdobył mistrzostwo tego kraju.

źródło: entopallo.fi, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę