Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Finowie dwukrotnie lepsi od Estonii

Finowie dwukrotnie lepsi od Estonii

Reprezentacje Finlandii oraz Estonii w sierpniu będą walczyć w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Obie kadry w ramach przygotowań do turnieju dwukrotnie zmierzyły się w meczach kontrolnych. W obu lepsi okazali się Finowie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek i w trzech pierwszych setach lepsi byli gracze Finlandii, wyraźnie wygrali premierową odsłonę 25:18, w kolejnych nie było już tak łatwo, ale podopieczni Joela Banksa triumfowali odpowiednio 25:23 oraz 26:24. Trenerzy zdecydowali się na rozegranie dwóch dodatkowych partii, jedną z nich wygrali Finowie, w drugiej 25:23 lepsi okazali się Estończycy.

Liderem Finów z 16 oczkami na swoim koncie był Sakari Makinen, 14 dołożył Antti Ronkainen. Po stronie Estonii najwięcej – 15 punktów, wywalczył nowy nabytek Cerrad Enei Czarnych Radom – Timo Tammemaa.

Finlandia – Estonia 3:0
(25:18, 25:23, 26:24)
Dodatkowe sety 1:1 (25:21, 23:25)

W piątek także lepiej poradzili sobie Finowie, którzy zdecydowanie wygrali trzy pierwsze sety, ponownie w dwóch dodatkowych partiach był remis. Ponownie w szeregach fińskiej kadry liderem był Sekari Makinen. – To dla nas dwa dobre wyniki,  nie pamiętam, żebyśmy wcześniej wygrali w Tallinie. To pokazuje ewolucję tej grupy, która trwa od Srebrnej Ligi Europejskiej. Gramy jak drużyna, czterech zawodników, którzy dołączyli do nas po Lidze Europejskiej, dobrze się zaadaptowali – mówił po wygranych sparingach trener Finów Joel Banks i dodał: – Te zwycięstwa dadzą nam pewność siebie, ale dopiero dochodzimy do szczytu formy i powoli budujemy ją na kwalifikacje do mistrzostw Europy.

(25:18, 25:22, 25:19)
Dodatkowe sety 1:1 (21:25, 25:20)

źródło: lentopalloliitto.fi, opr. własne