Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP Juniorów: Trefl Gdańsk zdobył brązowy medal

Finały MP Juniorów: Trefl Gdańsk zdobył brązowy medal

Gdańszczanie po wczorajszej porażce z zespołem z Warszawy, dziś stanęli do walki o brązowe medale. Ich rywalem był Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa. W tym starciu zdecydowanie lepsi okazali się podopieczni trenera Pawluna, którzy poza wpadką w drugim secie, nie dali szans częstochowianom na zdobycie brązowych medali. MVP tego spotkania został Jakub Czerwiński.

Mecz o brązowy medal rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron (6:6). Początkowo lekką przewagę posiadali częstochowianie (11:9), ale wtedy do głosu doszli młodzi siatkarze z Gdańska. Przy zagrywkach Jakuba Krauta gdańszczanie popisali się serią kolejnych udanych akcji i ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (19:13). Trener Wojciech Pudo zaczął rotować składem, ale to Trefl był zdecydowanie lepszym zespołem w pierwszym secie, którego skutecznym atakiem zakończył Jakub Czerwiński (25:17).

W drugiej partii role się odwróciły. Częstochowianie od samego początku narzucili swój rytm gry (8:3) i Trefl nie potrafił się przeciwstawić. Edward Pawlun wymienił całą pierwszą szóstkę, ale to również nie przyniosło efektów (15:5). AZS nawet na moment nie zwalniał i ciągle dyktował warunki. Dodatkowo dobrą zmianą w końcówce popisał się Mateusz Borkowski i przewaga częstochowian jeszcze się powiększyła. Ostatecznie druga partia zakończyła się błędem gdańszczan, którzy polegli zdobywając tylko 13 punktów.

Trzeci set przypominał początek pierwszej partii. Trener Pawlun powrócił do wyjściowej szóstki i jego podopieczni toczyli bardzo wyrównaną batalię, po przestoju w drugim secie (10:10). Do stanu 18:18 ciągle obserwowaliśmy grę punkt za punkt, ale wtedy serią punktów popisali się gdańszczanie, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (22:18). Trefl pewnie utrzymał przewagę w końcówce i wyszedł na prowadzenie w tym meczu (25:21). Podopieczni trenera Pawluna podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii, od początku czwartego seta narzucili swój rytm gry (9:5). Częstochowianie jednak nie złożyli broni i walczyli do końca o przedłużenie szans na zdobycie brązowego medalu (12:12). To tylko podrażniło siatkarzy Trefla, którzy bardzo szybko odbudowali przewagę (18:13). Do końca meczu gdańszczanie kontrolowali przebieg gry i pewnie zwyciężyli w pojedynku o brązowy medal (25:18).

MVP: Jakub Czerwiński

Trefl Gdańsk – Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1
(25:17, 13:25, 25:21, 25:18)

Trefl: Kraut (5), Pawlun (4), Czerwiński (15), Urbanowicz (6), Bogucki (4), Lipiński (10), Pruszkowski (libero), oraz Szydlik (12), Weiner, Bogucki (1), Zaleszczyk, Trojański i Tubiak (1)
AZS: Gniecki (1), Kupka (23), Nowakowski (9), Tataruch (8), Kamiński (4), Fijałkowski (4), Skopiński (libero), oraz Jarmołowski (1), Lal (1), Janelt, Borkowski i Frankowski (libero)