Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP juniorek: Kaliszanki już w półfinale, Wieżyca się odbudowała

Finały MP juniorek: Kaliszanki już w półfinale, Wieżyca się odbudowała

W drugim dniu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek MKS Kalisz po kolejnym zwycięstwie bez straty seta zapewnił sobie już awans do półfinału. Po wygranej Wieżycy Stężyca z ŁKS-em Łódź 3:0 każda z pozostałych drużyn ma jeszcze szanse awansu do czołowej czwórki turnieju. W piątek gospodynie zagrają z ŁKS-em, a Wieżyca z Elite Volley Kraków.

Pierwszy czwartkowy mecz pomiędzy siatkarkami ze Stężycy i ŁKS-em Łódź rozpoczął się od wyrównanej walki cios za cios. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a jako pierwsze dwupunktową przewagę wypracowały sobie siatkarki Wieżycy po ataku Julii Orzoł (13:11). Łodzianki miały coraz większe problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzaniem ataków. Po zbiciu z środka Laury Walewskiej Wieżyca prowadziła już 20:13 i pewnie zmierzała do wygranej w tym secie. Ostatecznie po autowym ataku Julity Piaseckiej ŁKS przegrał pierwszą partię wyraźnie do 15.

Zespół z Kaszub kolejnego seta rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale ełkaesianki błyskawicznie odrobiły tę stratę i wyszły na prowadzenie 6:5. I znów Wieżyca odskoczyła rywalkom i po ataku Julii Gliwy miała już 4 punkty przewagi (13:9). Łodzianki nie potrafiły zatrzymać Julii Orzoł i Gabrieli Lendzioszek i przewaga rywalek rosła (19:10). I znów podopieczne trenera Dawida Michora wygrały do 15, prowadząc w całym meczu już 2:0.

Po wyrównanym początku trzeciego seta siatkarki ze Stężycy odskoczyły rywalkom dzięki serii skutecznych bloków (10:7). ŁKS wciąż próbował, szarpał, ale cały czas miał kilka punktów straty do rywalek. Po kolejnym ataku Gabrieli Lendzioszek było już 18:13. W końcówce łodziankom nie udało się dogonić rywalek i przedłużyć swoich szans. Dotkniecie siatki w ostatniej akcji spowodowało, że Wieżyca wygrała do 19 i całe spotkanie 3:0, przedłużając swoje szanse na awans do półfinału.

Wieżyca 2011 Stężyca – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 3:0
(25:15, 25:15, 25:19)

Wieżyca: Walewska (4), Partyka (7), Lendzioszek (12), Kulig (3), Gliwa (8), Orzoł (15), Dąbrowska (libero) oraz Bronk (libero) i Kneba
ŁKS: Teodorska (3), Dróżdż (5), Kłosowska (1), Hryszczuk (2), Laszczyk (6), Piasecka (9), Lach (libero) oraz Krawczyk (libero), Jaryszek, Bartodziejska i Marciniak

Drugi czwartkowy mecz grupy B MKS Kalisz rozpoczął jak na faworyta przystało – po zagrywkach Oliwii Poredy prowadził już z Elite Volley 7:0. Krakowianki szybko się jednak otrząsnęły i odrobiły straty (8:10), jednak przypomniała o sobie Paulina Damaske i gospodynie znów odskoczyły rywalkom. Podopieczne trenera Marcina Widery kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, po autowym ataku Karoliny Drużkowskiej było już 22:14 dla MKS-u. Ostatni punkt w tym secie zdobyła zagrywką Julia Szczurowska i kaliszanki wygrały pewnie do 15.

Na początku drugiego seta zespół z Małopolski ustawił kilka razy szczelny blok i wyszedł na prowadzenie 6:3. Zagrywki Pauliny Damaske i błędy rywalek pozwoliły kaliszankom natychmiast odrobić tę stratę i wyjść na prowadzenie 8:7. Potem jednak krakowianki znów odskoczyły gospodyniom na kilka punktów (14:11), ale ponownie tę przewagę straciły. W końcówce zaczęły się emocje, gdy po ataku Drużkowskiej krakowianki doprowadziły do remisu 21:21.Proste błędy zawodniczek z Małopolski sprawiły jednak, że to MKS cieszył się z wygranej 25:22.

Trzeciego seta kaliszanki rozpoczęły od mocnego uderzenia, szybko uzyskując przewagę (10:3). Po bloku na Weronice Krzysztofiak MKS prowadził już 14:5 i pewnie zmierzał po wygraną w cały meczu. Trener Dariusz Pomykalski próbował jeszcze zmienić obraz gry dokonując zmian. Udało się nieco uporządkować grę zespołu, i krakowianki zmniejszyły straty do trzech punktów (15:18), co sprowokowało trenera Widerę do przerwania gry. Drugą przerwę wykorzystał przy stanie 19:18 i dało to efekt w postaci wygranej końcówki. Nie do zatrzymania dla rywalek była Julia Papszun i MKS wygrał 25:19, zapewniając sobie po dwóch seriach spotkań awans do półfinału.

MVP: Oliwia Poreda

Energa MKS SMS Kalisz – Elite Volley Kraków 3:0
(25:15, 25:22, 25:19)

MKS: Ciesielska (10), Damaske (4), Pierzchała (7), Szczurowska (10), Poreda (5), Budnik (6), Mazur (libero) oraz Czyrniańska (3), Papszun (5), Łabuz, Kempfi (1) i Natanek (1)
Elite Volley: Dragosz, Krzysztofiak (5), Nowacka (6), Bogdańska (2), Drużkowska (15), Żydzik (1), Piekarz (libero) oraz Janus (libero), Falkenberg (1), Musiał i Włodarz