Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finały Beach Pro Tour w styczniu w Doha

Finały Beach Pro Tour w styczniu w Doha

fot. CEV

Przez trzy kolejne lata turnieje finałowe Beach Pro Tour będą odbywały się w katarskim Doha. Weźmie w nich udział po 10 najlepszych par żeńskich i męskich. W tym sezonie zmagania zaplanowano w dniach 26-29 stycznia 2023 roku.

Od tego sezonu międzynarodowe rozgrywki plażowe odbywają się w ramach cyklu Beach Pro Tour, który został podzielony na trzy kategorie. Pary rywalizujące w elicie walczą o znalezienie się w czołówce rankingu plażowego, bo to da im możliwość zagrania w turnieju kończącym sezon. Odbędzie się on w dniach 26-29 stycznia 2023 roku w Doha. FIVB podpisała umowę z katarską federacją, która zakłada, że Katar przez trzy kolejne lata będzie na koniec sezonu gościł u siebie najlepsze plażowe pary na świecie.Drużynom rywalizującym w elicie do rozegrania zostały jeszcze cztery turnieje w tym roku: we Francji, RPA, Brazylii i Australii, a zdobyte w nich rankingowe punkty mogą umożliwić im start w Doha. W Katarze zagra bowiem po 10 najlepszych par żeńskich i męskich, wśród których będzie 8 najlepszych par z rankingu oraz 2 z dzikimi kartami.

– Finały Beach Pro Tour są kulminacją niezwykle konkurencyjnego sezonu na piasku na całym świecie. Wszystkie drużyny, które wezmą udział w finale, zasługują na miano najlepszych z najlepszych. Oczekujemy więc zapierającej dech w piersiach rywalizacji na piasku od najlepszych siatkarzy i siatkarek na świecie grających o pierwszy w historii tytuł finałów Beach Pro Tour – powiedział Finn Taylor, dyrektor generalny FIVB.

Kalendarz turniejów Beach Pro Tour Elite:
Paryż, Francja: 28 września – 2 października
Kapsztad, Republika Południowej Afryki: 2-6 listopada
Uberlandia, Brazylia: 9-13 listopada
Torquay, Australia: 29 listopada – 3 grudnia

źródło: inf. własna, volleyballworld.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę