Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Finałowe mecze Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów odbędą się w Weronie

Finałowe mecze Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów odbędą się w Weronie

fot. cev.eu

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała, że mecze finałowe Ligi Mistrzów siatkarzy i siatkarek zostaną rozegrane 1 maja w Weronie. Przekazano również informację o podniesieniu puli nagród w tych rozgrywkach.

CEV przekazała, że podniesiono pulę nagród w tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych do rekordowej łącznej sumy 4,8 mln euro, z czego zwycięzcy otrzymają po pół miliona euro, pokonani w finale – po 250 tysięcy, a półfinaliści – po 125 tysięcy euro.Obecnie rozgrywki Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów są na etapie ćwierćfinałów. Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police przegrały pierwszy mecz u siebie z VakifBankiem Stambuł 0:3. Pierwsze mecze rozegrali też mężczyźni: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova 3:1, a PGE Skra Bełchatów uległa u siebie Zenitowi Kazań 1:3.

W 2019 roku po raz pierwszy mecze finałowe LM siatkarzy i siatkarek rozegrano tego samego dnia i w tej samej hali w Berlinie. W 2020 stolica Niemiec również miała być ich gospodarzem, ale nie dokończono rywalizacji wskutek pandemii COVID-19. Do 2018 roku rozgrywki zarówno kobiet, jak i mężczyzn kończyły się turniejem Final Four z udziałem czterech czołowych drużyn. – W tym wyjątkowym momencie nasza siatkarskie środowisko nie mogło wybrać  lepszego partnera niż Włoska Federacja Piłki Siatkowej, aby przeprowadzić drugą edycję naszych wyjątkowych finałów – mówi prezes CEV Aleksandar Boričić – Chciałbym podziękować FIPAV i ich kierownictwu, a także lokalnemu komitetowi organizacyjnemu w Weronie za ich gotowość do zorganizowania tak ważnego wydarzenia, nawet w tak trudnych i wymagających czasach. Pracując razem jako jeden zespół jestem pewien, że będziemy mogli stworzyć dobre widowisko i będziemy to robić z pomocą najlepszych siatkarzy na świecie, racząc kibiców z całego świata siatkówką na najwyższym poziomie – zakończył  prezes CEV.

źródło: cev.eu, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę