Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Filip Frankowski dokończy sezon we Włoszech

Filip Frankowski dokończy sezon we Włoszech

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po zakończeniu współpracy z Olimpią Sulęcin Filip Frankowski długo nie pozostawał bez pracy. Okazało się, że doświadczony przyjmujący dokończy sezon we Włoszech. Przeniósł się bowiem do grającego w Serie A3 QuantWare Neapol, który jest ostatni w swojej grupie.

Filip Frankowski to doświadczony przyjmujący, który z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. W swojej karierze występował głównie na pierwszoligowych parkietach. W swoim CV ma grę między innymi dla TSV Sanok, Krispolu Września, KPS-u Siedlce, Mickiewicza Kluczbork, a sezon 2022/2023 zaczął w Olimpii Sulęcin, będąc jednym z jej filarów.W jej barwach rozegrał 15 spotkań, w których wywalczył 235 punktów, z czego 17 w bloku, 17 na zagrywce, a pozostałe w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła niespełna 45%.

Jednak na początku stycznia za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z zespołem z Sulęcina. Długo nie był bez pracy. Szybko bowiem okazało się, że sezon dokończy we Włoszech. Trafił do występującego w Serie A3 QuantWare Neapol. Nie będzie to pierwsza zagraniczna przygoda doświadczonego przyjmującego, który wcześniej grał także we Francji, broniąc barw Al. Caudry Volley-Ball. W Neapolu liczą, że Frankowski poprawi wyniki osiągane przez włoską drużynę. – Na rynku szukaliśmy zawodnika, który dałby nam odpowiednią energię do jak najlepszego zakończenia sezonu i udanej walki o utrzymanie. Jesteśmy pewni, że Filip jest dla nas ważnym nabytkiem i wniesie duży wkład w rozwój naszego przedsięwzięcia – skomentował przedstawiciel klubu Francesco Matano.

Włoska drużyna bardzo liczy na Filipa Frankowskiego, bowiem jej sytuacja jest niezbyt ciekawa. W swojej grupie w Serie A3 zajmuje bowiem ostatnie miejsce, a w dotychczasowych spotkaniach zgromadziła na koncie tylko 8 punktów, zaledwie raz zgarniając komplet oczek. – Jesteśmy ostatni w tabeli, ale mamy jeszcze 11 meczów do rozegrania, w tym 7 u siebie i 33 punktów do zdobycia. Do końca sezonu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik i o to, aby reprezentować z honorem i dumą Neapol – zakończył Francesco Matano.

źródło: inf. własna, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę