Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Filip Frankowski: Cały czas czuję progres

Filip Frankowski: Cały czas czuję progres

– Pojawiło się kilka ofert, ale na dzień dzisiejszy nie mam klubu. Jeśli moja sytuacja wkrótce się nie wyjaśni, będę musiał wyjechać za granicę, co nie do końca mi odpowiada, gdyż chciałbym kontynuować studia w Polsce – powiedział o swojej przyszłości jeden z liderów APP Krispolu Września w minionym sezonie, Filip Frankowski.

Według mnie miniony sezon stał na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzały wyniki. Każdy mógł wygrać z każdym, dlatego ten sezon był wyjątkowo wymagający. Nasza drużyna była gotowa kolejny raz założyć medal na szyję. Pod koniec sezonu prezentowaliśmy się coraz lepiej, dlatego niedosyt pozostaje duży – dodał zawodnik.

Można chyba powiedzieć, że na początku sezonu nie graliście równo. Jednak z czasem prezentowaliście coraz lepszą siatkówkę?

Filip Frankowski: – Jak większość drużyn mieliśmy wzloty i upadki. Nie myślę już o tym, bo jak to się mówi, „nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz”, a my kolejny sezon utrzymaliśmy się w czołówce ligi.

W czym tkwiła wasza siła, że kolejny sezon z rzędu udało się wam utrzymać we wspomnianej czołówce?

– Atmosfera w zespole, zaangażowanie na treningach, wymagający trener – te trzy składniki, uważam za naszą receptę na utrzymanie poziomu sportowego.

Dla pana to był dobry sezon pod względem rozwoju?

– Pomimo tego, że w tym miesiącu skończyłem 30 lat, po każdym sezonie, a nawet już w trakcie, cały czas czuję progres. To mnie bardzo cieszy, ale wiem, że bez bardzo ciężkiej pracy i wiary w siebie stałbym w miejscu. Zawdzięczam to przede wszystkim sobie i nie zamierzam odpuszczać. 

Jak w tych trudnych czasach radzi sobie pan z brakiem treningów? Nie brakuje panu normalnej siłowni?

– Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie mogę żyć bez siłowni. Na szczęście mam swój mały kompleks w domu i tam ćwiczyłem przez większość czasu w trakcie kwarantanny.

Na koniec pozostaje mi zapytać o przyszłość. Czy na ten moment może już pan zdradzić, czy zostaje we Wrześni? Czy będzie dalej grał w 1. Lidze?

– Obecnie jestem pewien, że nie zagram we Wrześni. Pojawiło się kilka ofert, ale na dzień dzisiejszy nie mam klubu. Jeśli moja sytuacja wkrótce się nie wyjaśni, będę musiał wyjechać za granicę, co nie do końca mi odpowiada, gdyż chciałbym kontynuować studia w Polsce.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved