Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Fernando Kreling: To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie

Fernando Kreling: To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Polska gra najpiękniejszą siatkówkę w Europie – uważa rozgrywający reprezentacji Brazylii, która w Katowicach będzie rywalem biało-czerwonych w półfinale mistrzostw świata. W brazylijskiej reprezentacji następuje wymiana pokoleniowa. W mistrzostwach świata pierwszym rozgrywającym nie jest już kapitan zespołu Bruno Rezende, ale Fernando Gil Kreling, dla którego to pierwsze mistrzostwa świata. 

W ćwierćfinale z Argentyną wygranym 3:1 dowodził na parkiecie praktycznie w całym meczu, za wyjątkiem ostatniej partii. – Ten mecz był nieco dziwny, bo gra z reprezentacją Argentyny jest zawsze trudna. Trudnym momentem był drugi set, który przegraliśmy. Kolejne wygraliśmy tylko dzięki kilku detalom, w których byliśmy lepsi niż rywale. W takich ważnych meczach nie wolno po prostu się poddać i liczy się walka punkt za punkt – komentował Fernando.Brazylia jako pierwsza z polskiej części turnieju zameldowała się w półfinale, w którym zmierzy się z reprezentacją Polski (w sobotę o godzinie 18.00 w katowickim Spodku). – To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie, że jestem teraz pierwszym rozgrywającym. Rozpocząłem od fazy grupowej, potem fazy play-off ale wszystko układa się dobrze i to mnie cieszy – twierdzi Fernando. – Bruno napisał znakomitą historię brazylijskiej siatkówki grając w żółtej koszulce reprezentacyjnej. Jest dla mnie jak ojciec i zawsze dzieli się ze mną swoim doświadczeniem, nie tylko w czasie odpraw wideo, ale również na treningach i w trakcie meczu. Często dyskutujemy o tym, w jaki sposób poprowadzimy grę, jeżeli będziemy grać obaj. Teraz jest czas na młodsze pokolenie w naszej reprezentacji, które wniesie nową świeżość do gry nie tylko na rozegraniu – dodaje.

Co myśli o reprezentacji Polski? – To silny zespół, który obecnie gra najpiękniejszą siatkówkę w Europie i praktycznie nie ma słabych punktów. Prezentuje się zarówno tak samo dobrze w polu zagrywki, w ataku, w bloku. Czasem oczywiście pojawiają się drobne błędy. W tej drużynie są również młodzi zawodnicy, a to ważne. Co więcej Polacy zagrają w domu, przed własną publicznością i to będzie dodatkowym atutem. Bardzo lubię grać w Polsce i zawsze czują dobrą energię płynącą z trybun. W półfinale jednak to wsparcie będzie nie dla nas – dodaje brazylijski rozgrywający.

Brazylia fazę grupową zakończyła na czwartej pozycji w tabeli, ze zwycięstwami po 3:0 z Japonią i Katarem oraz 3:2 z Kubą. W 1/8 finału pokonała w trzech setach Iran, a następnie w ćwierćfinale 3:1 Argentynę. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i małymi krokami poprawiamy nasz styl. Reprezentując nasz kraj, czujemy pewną presję na wygrywanie. Dla rozgrywającego ta presja jest nawet większa. Siłą naszej drużyny jest na pewno gra na skrzydłach i mam do dyspozycji naprawdę bardzo dobrych atakujących, co było widać w ostatnich meczach. Naszą siłą jest również nasz blok. Cieszy mnie fakt, że Wallace wrócił do reprezentacji po przerwie, bo jest nie tylko jednym z filarów tego zespołu, ale po prostu fajnym człowiekiem – kończy Fernando.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę