Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ferhat Akbas został trenerem Eczacibasi Stambuł

Ferhat Akbas został trenerem Eczacibasi Stambuł

fot. fivb-org

Po dwóch latach spędzonych w Policach Ferhat Akbas postanowił podjąć wyzwanie i objąć posadę trenera w jednym z czołowych klubów świata. Mowa o Eczacibasi Stambuł, które praktycznie w każdym sezonie walczy o czołowe lokaty nie tylko w rodzimych rozgrywkach, ale również w europejskich pucharach.

Już kilka tygodni temu pojawiały się pogłoski, że po zakończeniu sezonu Ferhat Akbas wróci do Turcji. Spekulowano, że obejmie posadę trenerską w Eczacibasi Stambuł, zastępując na ławce trenerskiej Marco Aurelio Mottę. Informacje te okazały się prawdziwe, więc Akbas będzie miał możliwość sprawdzenia się w jednej z najsilniejszych lig w Europie i na świecie.Ferhat Akbas nie ukrywa zadowolenia z przenosin do Eczacibasi i ma nadzieję, że poprowadzi drużynę do kolejnych sukcesów. – Eczacibasi odcisnęło swoje piętno na historii tureckiej siatkówki, będąc jednym z najmocniejszych klubów. Bardzo cieszę się, że po latach powróciłem do kraju, zostając trenerem klubu z licznymi trofeami. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy budować pozytywną przyszłość i ciężko pracować, aby zdobywać kolejne sukcesy – powiedział Ferhat Akbas.

Ostatnie lata były dla niego bardzo udane, bowiem z Grupą Azoty Chemik Police sięgnął dwukrotnie po Puchar Polski, mistrzostwo Polski, a także raz po Superpuchar Polski. Wcześniej prowadził CSM Bukareszt. Był także asystentem pierwszego trenera w VakifBanku Stambuł oraz chińskim Evergrande. Pracę w siatkarskim fachu zaczynał jednak od bycia statystykiem w Galatasaray Stambuł i Turk Telekomie Ankara. Na swoim koncie ma także pracę w reprezentacji Turcji i Japonii, gdzie był asystentem głównego trenera.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: opr. własne, www.voleybolunsesi.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę