Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ferhat Akbas optymistycznie patrzy w przyszłość Eczacibasi

Ferhat Akbas optymistycznie patrzy w przyszłość Eczacibasi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na oficjalnej stronie internetowej Eczacıbaşı Dynavit Stambuł trener drużyny Ferhat Akbaş podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego sezonu siatkówki, rozwoju zespołu i nie tylko.

Akbaş podkreślił konsekwentny rozwój zespołu, wyrażając wdzięczność zawodniczkom, które wniosły znaczący wkład w miniony sezon. Chociaż awans do finału Ligi Mistrzów i ligi tureckiej oznaczał znaczny postęp, zespół nie zdobył trofeów. Aby wzmocnić drużynę, zatrudniono znane siatkarki, takich jak Naz Aydemir Akyol, Jovana Stevanović i Alexa Gray. Akbaş pokłada duże nadzieje w młodym talencie Martyny Czyrniańskiej i optymistycznie patrzy na przebudowę i rozwój zespołu.

Przygotowania do sezonu rozpoczynają się w różnych terminach dla różnych zawodniczek, w zależności od zobowiązań kadrowych danych siatkarek. Akbaş wierzy w zindywidualizowane podejście do treningu przed połączeniem zespołu do wspólnych ćwiczeń. Oprócz intensywnego treningu fizycznego w grę wchodzą mecze towarzyskie, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Jeżeli chodzi o Ligę Mistrzów Akbaş widzi włoskie Savino Del Bene Scandicci jako głównego rywala w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Angażowanie się w intensywne mecze z nimi przygotuje grunt pod kolejne rundy. Strategia jest jasna: należy docenić wagę każdego meczu, tak jak w poprzednim sezonie.

Akbaş odniósł się też do osiągnięć reprezentacji Turcji. Chwali kadrę, zapowiadając obiecującą przyszłość tureckiej siatkówki. Sukces zespołu przypisał wieloletniemu poświęceniu zawodników, sztabu i wspierającej federacji.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved