Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ferhat Akbas: Nie boimy się żadnego przeciwnika

Ferhat Akbas: Nie boimy się żadnego przeciwnika

fot. Michał Szymański

– W każdym meczu zagramy o zwycięstwo. Nie boimy się żadnego z przeciwników, jeśli ktoś ma się bać, to oni – powiedział po losowaniu grup Ligi Mistrzyń Ferhat Akbas, szkoleniowiec Grupy Azoty Chemika Police. – Trafiliśmy do wyrównanej grupy. Wyniki zależeć będą od dnia, od tego, jak zespoły podejdą do gry w danym meczu – dodał pewny siebie turecki trener Chemika.

Za nami losowanie grup Ligi Mistrzyń. Grupa Azoty Chemik Police trafił na bardzo wymagających przeciwników. Podopieczne Ferhata Akbasa trafiły do grupy E, gdzie zagrają z Igor Gorgonzola Novara, Dynamo Kazań i VK UP Ołomuniec. Szczególnie drużyny z Włoch i Rosji mogą być niewygodnymi rywalami.– Novara to bardzo doświadczona drużyna w Lidze Mistrzyń, w 2018 roku wygrała te rozgrywki. Z drugiej strony, w najbliższym sezonie mają inny skład, inną organizację zespołu, więc musimy poczekać i obserwować ich grę. Natomiast zespół z Kazania to jedna z potęg rosyjskiej siatkówki, ma bardzo dobry system blok-obrona, silne atakujące – przyznał Ferhat Akbas, dla którego największą niewiadomą jest czeska drużyna. – Zespół z Czech musimy lepiej poznać, aby opowiadać o jego charakterystyce – dodał szkoleniowiec policzanek.

Niektórzy kibice określili grupę Chemika jako „grupę śmierci”, jedną z najtrudniejszych ze wszystkich rozlosowanych. Jednak trener Chemika zapowiada walkę w każdym meczu o zwycięstwo. – W każdym meczu zagramy o zwycięstwo. Nie boimy się żadnego z przeciwników, jeśli ktoś ma się bać, to oni – zaznaczył trener mistrza Polski, według którego niuanse mogą decydować o wynikach w tej grupie. – Trafiliśmy do wyrównanej grupy. Wyniki zależeć będą od dnia, od tego, jak zespoły podejdą do gry w danym meczu. Wszystko może się zdarzyć, co sprawia, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza – podsumował Ferhat Akbas.

Po zakończeniu rywalizacji w grupach przeprowadzone zostanie kolejne losowanie, które wyłoni pary rywalizujące w spotkaniach ćwierćfinałowych (zmierzą się w niej najlepsze drużyny z każdej grupy + 3 najlepsze ekipy z drugich miejsc). Finały zaplanowane są na 1 maja 2021.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved