Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ferdinando De Giorgi: Nasza grupa jest z pewnością bardzo wymagająca

Ferdinando De Giorgi: Nasza grupa jest z pewnością bardzo wymagająca

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek rozlosowano grupy w turniejach kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich. Kolejni szkoleniowcy komentują sytuację. Davide Mazzanti cieszy się z tego, że jego zespół zagra w Europie i nie będzie musiał zmieniać strefy czasowej. Znacznie dłuższa podróż czeka męską reprezentację Włoch, bowiem podopieczni trenera De Giorgiego zagrają w Brazylii.

Turnieje kwalifikacyjne do igrzysk w Paryżu dla żeńskich reprezentacji rozegrane zostaną w Chinach, Japonii i Polsce. Do naszego kraju przyjadą Włoszki. Rywalkami Polek w tej grupie będą również Amerykanki, Niemki, Tajki, Kolumbijki, Koreanki i Słowenki. Turniej zaplanowano na drugą połowę września tego roku. – Myślę, że granie w turnieju w Europie to pozytywny czynnik, bo pozwoli nam więcej trenować, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że latem nie będziemy mieli zbyt wiele czasu na to. Pomiędzy Siatkarską Ligą Narodów a mistrzostwami Europy rozegramy tak naprawdę wiele meczów międzynarodowych. Nie będziemy więc mieli problemu z dostosowaniem się do strefy czasowej. Z pewnością najsilniejsze drużyny w grupie to Stany Zjednoczone i Polska, dwóch dobrze nam znanych przeciwników. Będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę na Niemcy i Tajlandię, obie reprezentacje grają w szczególną siatkówkę: Azjatki, tradycyjnie są zawsze trudne do zatrzymania, podczas gdy Niemki dokonały wielu zmian w ostatnim sezonie i stawiają na szybką grę – charakteryzował grupę Davide Mazzanti.Męska reprezentacja Włoch o swój bilet do Paryża powalczy w Brazylii. Tam oprócz gospodarzy na Włochów czekają Irańczycy, Kubańczycy, Ukraińcy, Niemcy, Czesi i Katarczycy. – Nasza grupa jest z pewnością bardzo wymagająca. Oczywiście zmierzymy się z Brazylią – gospodarzem i zespołem, który zawsze jest bardzo trudny; potem będzie Kuba, Iran i sama Ukraina, które nieustannie ewoluują. Oczywiście mówimy o olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym, więc wszystkie wyzwania będą bardzo skomplikowane. Ważna będzie gra z dużą determinacją, bez zbytniego myślenia o przeciwnikach. Postaramy się pokazać wszystkie nasze umiejętności na boisku, a potem mecz po meczu zobaczymy, co osiągnęliśmy. Postaramy się osiągnąć nasz cel, robiąc to w najlepszy możliwy sposób. Będzie to długa i męcząca podróż, a także warunki środowiskowe, w jakich przyjdzie nam grać, z pewnością nie będą należały do najprostszych – zauważył Ferdinando De Giorgi. Dwa pozostałe turnieje kwalifikacyjne męskich reprezentacji podobnie jak w przypadku kobiet odbędą się w Japonii i Chinach. męską rywalizację zaplanowano na przełom września i października tego roku.

źródło: federvolley.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę