Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fakieł Nowy Urengoj znalazł zastępstwo za problematycznego atakującego

Fakieł Nowy Urengoj znalazł zastępstwo za problematycznego atakującego

fot. Katarzyna Antczak

Kilka tygodni temu Fakieł Nowy Urengoj rozwiązał kontrakt ze swoim atakującym z powodu jego mniej niż eleganckiego zachowania na drodze. Siatkarz został zdyskwalifikowany, na razie w zawieszeniu, a klub z tego powodu postanowił rozwiązać obowiązującą z zawodnikiem umowę. Teraz Fakieł znalazł zastępstwo za Aleksandra Kimerowa. Nowym atakującym został Dmitrij Jakowlew.

Fakieł Nowy Urengoj rozwiązał pod koniec czerwca obowiązujący kontrakt z Aleksandrem Kimerowem. Rosyjski zawodnik, który może grać zarówno jako środkowy, jak i atakujący został na dwa lata zdyskwalifikowany. Na razie komitet federacji rosyjskiej zdecydował, że będzie to kara w zawieszeniu. Dodatkową karą dla siatkarza jest również rozwiązanie kontraktu klubowego. Wszystko przez jego agresywne zachowanie, które szerzej opisywaliśmy tutaj. – To było konieczne, bo takie zachowanie jest nieakceptowalne w sporcie, zwłaszcza w siatkówce – przyznał wtedy Kimerow. – To było nie do zaakceptowania. W kontrakcie jest zapis, że zawodnik musi przestrzegać przepisów i dbać o dobry wizerunek klubu – wyjaśniał natomiast dyrektor Fakiełu Nikołaj Kapranow.Zastępstwem za Kimerowa będzie Dmitrij Jakowlew. 22-letni bombardier wcześniej bronił barw Dinama Okręg Leningradzki, a także Dinama Moskwa. Jakowlew bronił barw rosyjskiej kadry w reprezentacjach młodzieżowych, zdobywając między innymi brązowy medal w kategorii kadetów oraz juniorów. Co ciekawe, Dmitrij Jakowlew to syn byłego wybitnego rosyjskiego reprezentanta, Romana Jakowlewa, który aktualnie znajduje się w sztabie szkoleniowym zespołu z Nowego Urengoju. W Fakiele Nowy Urengoj będzie wsparciem dla Maksima Żygałowa.

Fakieł Nowy Urengoj rozpoczął już przygotowania do sezonu, na razie jednak brakuje pierwszego szkoleniowca zespołu, Camillo Placiego, który za kilka dni ma dotrzeć do Rosji.

źródło: fakelvolley.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved