Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Facundo Conte: Nikt o tym medalu nie zapomni

Facundo Conte: Nikt o tym medalu nie zapomni

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie wywalczyli swój pierwszy medal w PlusLidze. W walce o brąz pokonali 3-1 w meczach PGE Skrę Bełchatów, w czwartym pojedynku wygrywając z rywalem w tie-breaku. – Projekt siatkówki w Zawierciu na to zasłużył, długo pracował na ten krążek, o który nie jest łatwo w PlusLidze i jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem mieć swój udział w tworzeniu historii. To pierwszy medal dla tego klubu i nikt o tym nie zapomni – powiedział Strefie Siatkówki po zdobyciu medalu przyjmujący zawiercian Facundo Conte.

Wygląda na to, że ostatnio lubisz brąz?Facundo Conte: – Co prawda bardziej lubię inne kolory, ale zawsze niesamowicie jest zakończyć sezon zwycięstwem. Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne to było dla klubu i bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć ten medal. Projekt siatkówki w Zawierciu na to zasłużył, długo pracował na ten krążek, o który nie jest łatwo w PlusLidze i jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem mieć swój udział w tworzeniu historii. To pierwszy medal dla tego klubu i nikt o tym nie zapomni.

Chcieliście tego medalu bardziej niż PGE Skra?

– Myślę, że mamy w swoim składzie tak wielu zawodników, którzy nie mieli wcześniej okazji poznać smaku medalu i zasłużyliśmy na jego zdobycie. Mamy w zespole sporo siatkarzy, którzy cały czas się rozwijają i czuliśmy, że każdy bardzo chce tego medalu. Wydaje mi się, że w tej długiej i zaciętej rywalizacji właśnie to zrobiło różnicę.

Cztery mecze w walce o brąz kończyły się tie-breakami, więc ten medal ma jeszcze większą wartość?

– To była naprawdę długa seria, jak cała nasza faza play-off. Wcześniej przegraliśmy półfinał i czasem trudno gra się o to trzecie miejsce, do tego PlusLiga to chyba jedyne tak poważne rozgrywki, w których toczy się bezpośrednia walka o brązowy medal. Fajnie, że ma się szansę na zdobycie krążka i udowodnienie swojej wartości. Może i nie udało nam się zdobyć mistrzostwa Polski, ale cieszę się z wywalczenia brązu. Ciężko na to pracowaliśmy i jestem po prostu szczęśliwy, że tak zakończyliśmy tę trudną serię meczów triumfem.

Czuliście się mocniejsi po tym, jak poprzednie spotkanie w Bełchatowie wygraliście bez straty seta?

– Może i tak. Mecz w Bełchatowie nie był aż tak wymagający, pokazał nam jak odpowiednio walczyć z PGE Skrą i jak możemy ich pokonać. Udało nam się to także tutaj, w Zawierciu, choć mieliśmy swoje trudne momenty. Ważne, że dobrze rozpoczęliśmy tie-breaka. Nie ważne, że tym razem ponownie potrzebne było pięć setów, ważne, że jest medal i naprawdę jestem szczęśliwy, że mamy go teraz na szyjach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę