Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabrizio Gironi: Marzy mi się wyjazd na igrzyska

Fabrizio Gironi: Marzy mi się wyjazd na igrzyska

fot. pgsador.it

– Moim celem jest pozostawać na ścieżce, która pozwala mi się rozwijać. Później marzy mi się, by pewnego dnia pojechać na igrzyska olimpijskie. Może te w 2021 to trochę za wcześnie, ale nigdy nie mów nigdy – stwierdził Fabrizio Gironi, siatkarz Allianz Milano.

Fabrizio Gironi jest jednym z młodych talentów włoskiej siatkówki. Niewiele jednak zabrakło, aby w ogóle nie został siatkarzem. – Nie miałem zamiaru grać w siatkówkę. Zawsze grałem w piłkę nożną w Pessano con Bornago. Dobrze się bawiłem, ale ponieważ byłem wyższy od innych chłopców, nauczyciel zapytał mnie, czy nie jestem zainteresowany graniem w siatkówkę – opowiadał siatkarz, który początkowo łączył grę w obu dyscyplinach. Z czasem jednak treningów siatkarskich było znacznie więcej i Gironi musiał wybrać swoją drogę. Mimo zdecydowania się na występy na boisku siatkarskim, zainteresowanie piłką nożną pozostało.Gironi w poprzednim sezonie bronił barw Allianz Milano. Zespół wygrał 12 z 19 pojedynków, co dało mu piąte miejsce w tabeli. W ubiegłym roku zadebiutował w Serie A. – Wielka szkoda, że sezon został przerwany, ponieważ mieliśmy wspaniały rok. Wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ sporo osiągnęliśmy, pokonując trudności. Mogę powiedzieć, że kiedy graliśmy, prawie zawsze wychodziliśmy z podniesionymi głowami. Challenge Cup był w naszym zasięgu, jednak decyzja o zatrzymaniu wszystkiego była słuszna – przyznał. Fabrizio Gironi nie jest jeszcze pewien, czy w kolejnym sezonie również będzie reprezentował klub z Mediolanu.

Młody siatkarz nie ukrywa, że jego marzeniem jest występ na igrzyskach olimpijskich. – Moim celem jest pozostawać na ścieżce, która pozwala mi się rozwijać. Później marzy mi się, by pewnego dnia pojechać na igrzyska olimpijskie. Może te w 2021 to trochę za wcześnie, ale nigdy nie mów nigdy – stwierdził. W klubie Fabrizio Gironi miał okazję trenować z reprezentantami Włoch, którzy byli kandydatami do wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Tokio. – Jestem szczęśliwy i trochę im zazdroszczę. Chciałbym tam być z nimi, nie będę ukrywał – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna, milanosportiva.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę