Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabrizio Gironi: Marzy mi się wyjazd na igrzyska

Fabrizio Gironi: Marzy mi się wyjazd na igrzyska

fot. pgsador.it

– Moim celem jest pozostawać na ścieżce, która pozwala mi się rozwijać. Później marzy mi się, by pewnego dnia pojechać na igrzyska olimpijskie. Może te w 2021 to trochę za wcześnie, ale nigdy nie mów nigdy – stwierdził Fabrizio Gironi, siatkarz Allianz Milano.

Fabrizio Gironi jest jednym z młodych talentów włoskiej siatkówki. Niewiele jednak zabrakło, aby w ogóle nie został siatkarzem. – Nie miałem zamiaru grać w siatkówkę. Zawsze grałem w piłkę nożną w Pessano con Bornago. Dobrze się bawiłem, ale ponieważ byłem wyższy od innych chłopców, nauczyciel zapytał mnie, czy nie jestem zainteresowany graniem w siatkówkę – opowiadał siatkarz, który początkowo łączył grę w obu dyscyplinach. Z czasem jednak treningów siatkarskich było znacznie więcej i Gironi musiał wybrać swoją drogę. Mimo zdecydowania się na występy na boisku siatkarskim, zainteresowanie piłką nożną pozostało.

Gironi w poprzednim sezonie bronił barw Allianz Milano. Zespół wygrał 12 z 19 pojedynków, co dało mu piąte miejsce w tabeli. W ubiegłym roku zadebiutował w Serie A. – Wielka szkoda, że sezon został przerwany, ponieważ mieliśmy wspaniały rok. Wszyscy byliśmy zadowoleni, ponieważ sporo osiągnęliśmy, pokonując trudności. Mogę powiedzieć, że kiedy graliśmy, prawie zawsze wychodziliśmy z podniesionymi głowami. Challenge Cup był w naszym zasięgu, jednak decyzja o zatrzymaniu wszystkiego była słuszna – przyznał. Fabrizio Gironi nie jest jeszcze pewien, czy w kolejnym sezonie również będzie reprezentował klub z Mediolanu.

Młody siatkarz nie ukrywa, że jego marzeniem jest występ na igrzyskach olimpijskich. – Moim celem jest pozostawać na ścieżce, która pozwala mi się rozwijać. Później marzy mi się, by pewnego dnia pojechać na igrzyska olimpijskie. Może te w 2021 to trochę za wcześnie, ale nigdy nie mów nigdy – stwierdził. W klubie Fabrizio Gironi miał okazję trenować z reprezentantami Włoch, którzy byli kandydatami do wyjazdu na igrzyska olimpijskie do Tokio. – Jestem szczęśliwy i trochę im zazdroszczę. Chciałbym tam być z nimi, nie będę ukrywał – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna, milanosportiva.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved