Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fabio Lini: Skład jest częściowo zamknięty

Fabio Lini: Skład jest częściowo zamknięty

fot. Klaudia Piwowarczyk

Allianz Milano jest aktualnie piątą drużyną włoskiej Superligi. Prowadzony przez Roberto Piazzę zespół wywalczył w minionym sezonie Puchar Challenge i od kilku lat jest coraz bliżej walki o mistrzowskie tytuły. O tym, jakie decyzje transferowe podjęto i jakie cele stawia w związku z tym zarząd klubu, opowiedział dyrektor sportowy – Fabio Lini.

Ważnym punktem zespołu z Lombardii od kilku lat jest francuski atakujący Jean Patry.Ogłaszamy pozostanie Jeana w drużynie jako jedno z ostatnich, bo to jeden ze stałych członków drużyny Roberto Piazzy. Ustaliliśmy warunki z zawodnikiem już jakiś czas temu i bardzo cieszymy się, że postanowił pozostać z nami. Skład jest częściowo zamknięty, bo na pierwszy rzut oka widać, że brakuje nam jeszcze jednego atakującego i jednego z przyjmujących. Nie ma co ukrywać, że mieliśmy podpisaną umowę z Yurim Romano jeszcze na najbliższy sezon, ale na jego prośbę kontrakt został rozwiązany. Życzymy mu powodzenia w Piacenzie i mamy nadzieję, że to rozstanie jest tylko „do zobaczenia”, a nie definitywnym końcem współpracy pomiędzy nami. Cały czas monitorujemy rynek transferowy i wiem już, że przed początkiem sezonu dokonamy jeszcze dwóch ważnych wzmocnień w sztabie – powiedział Lini.Zdobywcy Pucharu Challenge liczą na jeszcze lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie. – Naszym celem było utrzymanie „szkieletu” drużyny w jak najmniej zmienionym składzie. Podzielamy też punkt widzenia naszego sztabu i chcieliśmy im zapewnić możliwość reagowania na bieżącą sytuację na boisku odpowiednimi zmianami. Stąd wzmocnienia również na ławce rezerwowych. Paolo Porro (rozgrywającego – przyp.aut) czeka już drugi sezon jako szóstkowego zawodnika, a ma wciąż tylko 21 lat i jak udowadniają również mecze międzynarodowe jest bardzo utalentowany. Chcemy kontynuować nasz rozwój i tak jak w poprzednim sezonie awansować do Final Four Pucharu Włoch. Po kilku sezonach kończonych na piątym miejscu mierzymy coraz wyżej – wyjawił.

Pierwsza kolejka rozgrywek w Italii zaplanowana jest na pierwszy weekend października, a zespół Roberto Piazzy podejmie w pierwszym meczu Top Volley Cisternę.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę