Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Majcherski nie będzie grał już w Treflu

Fabian Majcherski nie będzie grał już w Treflu

fot. Łukasz Krzywański

Libero Fabian Majcherski w sezonie 2021/2022 nie będzie reprezentował barw Trefla Gdańsk. 24-letni lęborczanin w pierwszej drużynie Gdańskich Lwów grał przez pięć sezonów, a wcześniej występował w szeregach zespołów młodzieżowych Trefla.

– Fabian żółto-czarne barwy reprezentował przez osiem lat, od 16. roku życia. Bardzo dziękujemy za te wszystkie sezony, a także mamy nadzieję, że zmiana klubu będzie dla Fabiana dodatkowym impulsem do kolejnych kroków w przód na jego siatkarskiej drodze – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.Fabian Majcherski żółto-czarne barwy zaczął reprezentować w wieku 16 lat, gdy przeniósł się z rodzinnego Lęborka do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku oraz drużyn młodzieżowych Trefla. Zanim zadebiutował w drużynie seniorów reprezentował Gdańsk m.in. w kategorii juniorów i Młodej Lidze, z którymi sięgnął po srebrny i brązowy medal rozgrywek. Do pierwszej drużyny dołączył przed sezonem 2016/2017, pełniąc wówczas rolę zmiennika Piotra Gacka. Następnie duet na swojej pozycji tworzył przez cztery lata z Maciejem Olenderkiem. Łącznie przez ostatnie pięć lat wystąpił w 66 meczach PlusLigi, a w minionych rozgrywkach oglądaliśmy go w siedmiu spotkaniach. Najlepsze występy w swojej dotychczasowej karierze notował podczas finałowego turnieju Pucharu Polski w 2018 roku, po którym został wybrany najlepszym broniącym zmagań. Z pierwszą drużyną Trefla sięgnął po brązowy medal PlusLigi oraz Puchar kraju, a także dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

– Fabian przez jedną trzecią swojego życia był związany z Treflem, najpierw występując w naszych drużynach młodzieżowych, a następnie w pierwszym zespole. Łącznie żółto-czarne barwy reprezentował przez osiem lat, od 16. roku życia. Bardzo dziękujemy za te wszystkie sezony, zaangażowanie oraz pozytywną atmosferę, którą Fabian zawsze wprowadzał do drużyny. Myślę, że zmiana klubu może być dla Fabiana dodatkowym impulsem do kolejnych kroków w przód na jego siatkarskiej drodze – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę