Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Serbia powinna być lepiej przygotowana od nas

Fabian Drzyzga: Serbia powinna być lepiej przygotowana od nas

fot. FIVB

Polscy siatkarze po zaciętym starciu pokonali reprezentację Serbii 3:2 w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy. – My te rozgrywki bierzemy z marszu i chcemy oczywiście zajść jak najdalej, ale chyba inaczej do tego podchodzimy niż takie ekipy jak Serbia, Słowenia, które nie były na wcześniejszym turnieju – przyznał rozgrywający biało-czerwonych, Fabian Drzyzga.

Sobotnie spotkanie Polski i Serbii było jednym z największych hitów fazy grupowej mistrzostw Europy i przyciągnęło do hali w Krakowie komplet kibiców. – Serce się raduje, kiedy przychodzimy na mecz, jest późna godzina, a hala jest pełna. Oczywiście graliśmy z Serbią, ale w pierwszym spotkaniu z Portugalią była chyba połowa sali, a to był dzień roboczy, więc naprawdę wielki szacunek dla kibiców i fajnie, że możemy, wszyscy, którzy tutaj pracują i my zawodnicy, cieszyć się takimi widowiskami jak w tym meczu – podkreślił Fabian Drzyzga.Obecność kibiców na trybunach dodała polskim siatkarzom pozytywnej energii, której brakowało im po przegranych igrzyskach olimpijskich. – Trzeba się po prostu otrzepać z tego, to nie była nasza pierwsza, czy ostatnia porażka w sportowej karierze, więc trzeba iść dalej, cieszyć się tym, co robimy i może troszkę inaczej do tego podchodzić. Oczekiwania oczekiwaniami, ale jak gramy w przy takiej publiczności w miarę dobrą siatkówkę, to czego chcieć więcej – stwierdził rozgrywający. Zwrócił on również uwagę na to, jak ważna była wygrana z tak wymagającym rywalem. – Każda wygrana jest zawsze budująca, głowę, drużynę i każdy zespół tego potrzebuje. Serbia w innym momencie zaczynała turniej, powinna być lepiej przygotowana od nas i może później będą wyglądać lepiej w turnieju. My te rozgrywki bierzemy z marszu i chcemy oczywiście zajść jak najdalej, ale chyba inaczej do tego podchodzimy niż takie ekipy jak Serbia, Słowenia, które nie były na wcześniejszym turnieju. Cieszymy się ze zwycięstwa, idziemy dalej i odpoczywamy przed kolejnymi meczami, bo ten turniej jest długi i nie za lekki – zakończył Fabian Drzyzga.

Polacy przegrywali z Serbami już 1:2, jednak zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać w tie-breaku. Tak wyszarpane zwycięstwo znacząco przyczyni się do pozostawienia nieudanych igrzysk za sobą. – Najważniejsza jest oczywiście wygrana, wiadomo, że powoli wracamy znowu do formy i jest to dla nas duża radość. Po igrzyskach było trudno, ale teraz po każdym zwycięstwie coraz mniej o nich myślimy – przyznał Wilfredo Leon. – Wiadomo, że lepiej jak zapomina się od razu, ale łatwo nie było. Cztery lata przygotowywaliśmy się do igrzysk i znowu się nie udało. Mam nadzieję, że wraz z każdą wygraną będziemy to zostawiać za sobą – dodał przyjmujący.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę