Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Fabian Drzyzga: Mamy w głowie ten najważniejszy cel

Fabian Drzyzga: Mamy w głowie ten najważniejszy cel

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

– Czuję radość, jak zawsze, kiedy przyjeżdżam do Spały. Znam to miejsce bardzo dobrze i lubię tu być. Mam świadomość, że zaczynamy coś ważnego, od pierwszego treningu mamy ten najważniejszy cel w głowie i na tym się skupiamy – przyznał Fabian Drzyzga, który wraz z kilkoma innymi zawodnikami zjawił się już w Spale na pierwszym w tym roku zgrupowaniu kadry.

Reprezentacja Polski rozpoczęła przygotowania do sezonu. Pierwsi zawodnicy, którzy zakończyli już rozgrywki klubowe, zjawili się na zgrupowaniu w Spale. Grupa na razie nie jest jednak liczna, bowiem tylko czteroosobowa. Wśród niej są Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Marcin Komenda i Dawid Konarski. – Pierwszy tydzień na pewno będzie adaptacyjny, by pozwolić wrócić do treningu tym zawodnikom, którzy mieli dłuższą przerwę po rozgrywkach. Mamy do dyspozycji trzech rozgrywających i jednego atakującego, także będzie dużo ćwiczeń dla rozgrywających, wystaw, przemieszczania się i odbijania piłki – powiedział o pracy z okrojoną na razie grupą kadrowiczów asystent trenera Vitala Heynena Sebastian Pawlik. – Będziemy łączyć zajęcia w hali z tymi na boiskach do siatkówki plażowej i oczywiście z trenerem przygotowania fizycznego w siłowni. Z każdym tygodniem nasza grupa będzie też coraz większa – dodał szkoleniowiec.Z rozpoczęcia zgrupowania cieszył się Fabian Drzyzga. – Czuję radość, jak zawsze, kiedy przyjeżdżam do Spały. Znam to miejsce bardzo dobrze i lubię tu być. Mam świadomość, że zaczynamy coś ważnego, od pierwszego treningu mamy ten najważniejszy cel w głowie i na tym się skupiamy. Jest nas tu jeszcze mało, ale to nie ma znaczenia, bo każdy trening przybliża naszą formę do tego, o czym wszyscy marzymy – przyznał rozgrywający reprezentacji.

Celem numer jeden reprezentacji Polski w tegorocznym sezonie są bez wątpienia igrzyska olimpijskie. – Każdy sezon, w którym drużyna narodowa jedzie na igrzyska jest wyjątkowy. To jest impreza, która odbywa się raz na cztery lata i nie zawsze się na niej jest. Uważam więc, że musimy zrobić wszystko, żeby być do niej jak najlepiej przygotowani i dać z siebie maksimum, bo tak jak powiedziałem, można na tej imprezie być raz, dwa razy w życiu, a równie dobrze można na niej nie być nigdy i nie mieć w ogóle szansy zdobycia medalu – powiedział zawodnik.

Przed igrzyskami ekipę Vitala Heynena czeka jeszcze Liga Narodów, która ze względu na pandemię koronawirusa w tym sezonie rozegrana zostanie w innym w systemie, tzw. bezpiecznej bańce. Impreza odbędzie się w Rimini i potrwa od 25 maja do 20 czerwca. – Ciężko ocenić ten nowy system, nie wiemy jak to wszystko w praktyce będzie wyglądać.  Nie ukrywajmy jednak, że dla nas Liga Narodów nie będzie w tym roku najważniejsza. Jest tylko formą przygotowania do docelowej imprezy w Tokio i znalezienia najlepszej dwunastki na igrzyska. Na pewno będzie więc to też taka podwójna rywalizacja, bo będziemy konkurować nie tylko z drużynami przeciwnymi, ale też między sobą o znalezienie się w składzie na turniej w Japonii – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę