Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Fabian Drzyzga: Kończyliśmy ataki, a Rosjanie nie

Fabian Drzyzga: Kończyliśmy ataki, a Rosjanie nie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zagrywka była kluczowa w tym meczu oraz atak po negatywnym przyjęciu, bo pierwszy set zaczął się od słabego przyjęcia po obu stronach siatki – powiedział Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski.

Siatkarze reprezentacji Polski uniknęli większych przestojów w meczu z Rosjanami. W efekcie kontrolowali boiskowe wydarzenia przez większość spotkania, co przełożyło się na ich zwycięstwo 3:0 i awans do półfinału mistrzostw Europy. – Była dobra gra przez całe spotkanie. Mieliśmy małe problemy w niektórych elementach, ale naprawialiśmy je w większości w ataku. Zagrywka była kluczowa w tym meczu oraz atak po negatywnym przyjęciu, bo pierwszy set zaczął się od słabego przyjęcia po obu stronach siatki. Różnica była taka, że my kończyliśmy ataki, a Rosjanie nie – powiedział Fabian Drzyzga.Podopieczni Vitala Heynena świetnie weszli w to spotkanie, już w premierowej odsłonie wybijając Sbornej siatkówkę z głowy. – Patrząc na rangę spotkania, był to dobry set w naszym wykonaniu, ale czy najlepszy? Nie wiem. Na pewno Rosjanie nie weszli dobrze w to spotkanie. Nas ten pierwszy set dobrze nakręcił na dalszą część spotkania – ocenił doświadczony rozgrywający, który nie ukrywa radości z faktu, że Polacy znaleźli się w czołowej czwórce mistrzostw. – Fajnie, że będziemy grali do końca turnieju rozgrywanego w Polsce. Czerpiemy dużo radości z tego, że gramy przy pełnych trybunach i że możemy dawać radość ludziom, którzy przychodzą na nasze mecze i oglądają je w telewizji – dodał.

Biało-czerwoni nie znają jeszcze swojego półfinałowego rywala. Będzie nim wygrany meczu Czechy – Słowenia. Szczególnie z tą drugą drużyną Polacy mają rachunki do wyrównania, bo przegrywali z nią w trzech ostatnich mistrzostwach Europy. – Nie ma rewanżów. Nie warto skupiać się na takich rzeczach, bo każdy turniej jest inny. Słoweńcy najpierw muszą wygrać, a to wcale nie będzie łatwe. Czesi zagrają u siebie i trybuny na pewno bardzo im pomogą – zakończył Fabian Drzyzga.

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę