Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EYOF: Porażka Polek z Włoszkami

EYOF: Porażka Polek z Włoszkami

Polska przegrała z Włochami 0:3 (23:25, 20:25, 17:25) w drugim meczu fazy grupowej XVII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2023 w Maribor. To druga porażka Biało-Czerwonych w grupie A. W poniedziałek uległy Holandii 0:3. W ostatnim spotkaniu grupy A podopieczne Marcina Orlika zmierzą się z reprezentacją Węgier. Niestety polski zespół nie ma już szansa na awans do strefy medalowej.

Za polską drużyną już jedno spotkanie rozegrane w Maribor. Pomimo walki Biało-Czerwone na inaugurację turnieju uległy Holenderkom w trzech setach.– Cieszymy się z tego, że możemy rozegrać ten turniej i zmierzyć się z tak dobrymi zespołami – wiemy, że część z nich traktuje EYOF jako formę przetarcia przed mistrzostwami świata U19 w Chorwacji i Węgrzech – powiedział Marcin Orlik, szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski.

Mecz reprezentacji Polski miał rozpocząć się o godzinie 12.00, ale w związku z pięciosetowym starciem pomiędzy Niemcami i Turcją, zakończone ostatecznie wygraną Niemek 3:2, opóźnił się o kilkanaście minut. Pierwszy set dużo lepiej rozpoczęły Włoszki, które od początku bardzo dobrze serwowały, m.in. Aurora Del Freo 9:4. Niestety Biało-Czerwone nie wystrzegały się prostych błędów, ani w ataku, ani w polu serwisowym 5:11. Grę polskiej drużyny próbował uspokić szkoleniowiec – Marcin Orlik. Przerwy na żądanie wprowadziły trochę spokoju na boisko po stronie Biało-Czerwonych. Do tego dobrze zaczęła serwować Kinga Ziółkowska 8:12. W ataku nieźle spisywała się z kolei Julia Hewelt 12:14. Polki swoją cierpliwą grą na siatce w elemencie bloku i w kontrataku zaczęły zmuszać rywalki do prostych błędów 13:14. W końcowej fazie premierowej partii Polska zdołała wypracować dwa oczka przewagi 18:16. Nie brakowało emocji w ostatnich akcjach 22:20 i 23:23. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do Włoszek. Dwa dobre serwisy na stronę polskiego zespołu posłała Aurora D’onofrio 25:23.

Reprezentacja Włoch podbudowana wygraną w końcówce pierwszego seta, kolejnego zaczęły od mocnego uderzenia. Dość szybko wyszły na prowadzenie 11:6. Po polskiej stronie znowu wróciły problemy w przyjęciu. Ręki w polu serwisowym nie zwalniała Neomi Despaigne 6:15. Polki nie miałay zamiary składać broni. W połowie partii udało się im zmniejszyć dystans do rywalek do czterech oczek 14:18. Punktowała Zuzanna Bury. Polski zespół walczył do końca. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do podopiecznych Gaetano Gagliardiego 25:20.

Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego. Drużyna Italii dość szybko wypracowała sobie kilka oczek przewagi i kontrolowała sytuację na parkiecie 19:16. Seta asem serwisowym zakończyła Angela Coba 25:17.

Niestety to druga porażka polskich zawodniczek w fazie grupowej XVII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2023 rozgrywanym w Maribor. W środę nasz zespół rozegra jeszcze jedno spotkanie w grupie A. Przeciwniczkami Polek będą Węgierki.

Polska- Włochy 0:3
(23:25, 20:25, 17:25)

Polska: Antonina Dumańska (3), Kinga Ziółkowska, Zuzanna Bury (11), Agata Zwierzyńska (3), Julia Hewelt (14), Oliwia Nastawska (4), Zuzanna Maciejewicz (L) oraz Klaudia Gajewska (2), Wirginia Mulka (2), Hanna Łabanowska, Karolina Nadera.
Włochy: Dalila Marchesini (12), Aurora Del Freo (5), Aurora Micheletti (5), Neomi Despaigne (15), Angela Coba (5), Irene Mescoli (9), Arianna Gambini (L) oraz Aurora D’onofrio (1), Laura Franceschini.

źródło: pzps.pl