Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Żurowska zagra w przyszłym sezonie w MKS-ie Kalisz

Ewelina Żurowska zagra w przyszłym sezonie w MKS-ie Kalisz

fot. kspalac.bydgoszcz.pl

Energa MKS Kalisz powoli zbliża się do końca ogłaszania składu na nowy sezon. Kolejną „kompletną” pozycją jest przyjęcie. Tutaj do kaliskiego zespołu dołącza Ewelina Żurowska, przez większość swojej kariery związana z Pałacem Bydgoszcz.

Ewelina Żurowska (Krzywicka) urodziła się w Bydgoszczy w 1992 roku i właśnie w barwach Pałacu rozpoczynała swoją siatkarską karierę. Przeszła wszystkie szczeble szkolenia, aż do debiutu w seniorskim zespole. Właściwie opuściła bydgoski klub tylko raz, przez sezon reprezentując barwy pierwszoligowych Budowlanych Toruń. Dysponuje bardzo dużym doświadczeniem na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Łącznie rozegrała w niej 8 sezonów, w których zdobyła 2058 punktów, z czego 109 zagrywką i 244 blokiem.Niedawno zakończony sezon 2020/21 również był dla nowej przyjmującej Energa MKS-u bardzo udany. W 24 meczach Pałacu zdobyła 352 punkty, będąc na 11 miejscu w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek TAURON Ligi, dwukrotnie otrzymała również statuetkę MVP. Jej najlepszy pojedynczy wynik to 27 punktów w pięciosetowym boju z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Na przyjęciu Ewelina dołącza do dwóch innych nowych zawodniczek – Aleksandry Dudek i Karoliny Drużkowskiej. Skład przyjmujących na nowy sezon uzupełnia przedłużająca kontrakt z kaliskim zespołem Emilia Mucha.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę