Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Tobiasz nie będzie już grała w Budowlanych Łódź, zawodniczka jest w ciąży

Ewelina Tobiasz nie będzie już grała w Budowlanych Łódź, zawodniczka jest w ciąży

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź szukają nowej rozgrywającej. Aktualnie klub, który niedawno wywalczył Superpuchar PLS 2015-2020, został tylko z jedną zawodniczką na tej pozycji. W barwach Budowlanych zabraknie bowiem Eweliny Tobiasz.  Jak się okazało powodem jest ciąża zawodniczki.Już w sobotę na boisko TAURON Ligi wybiegną Budowlani Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza zmierzą się z DPD Legionovią Legionową. W szeregach gospodyń zabraknie Eweliny Tobiasz. Rozgrywająca nie zagra już w Budowlanych Łódź i władze klubu szukają zastępstwa za tę siatkarkę. Na razie trener Krzyształowicz ma do dyspozycji tylko jedną zawodniczkę na tej pozycji – Julię Nowicką. Budowlani Łódź w środę pokonali Chemika Police w starciu o Superpuchar PLS 3:1, wcześniej siatkarki z Łodzi wygrały dziesięć kolejnych spotkań w TAURON Lidze i liczą, że uda im się przedłużyć serię w starciu z DPD Legionovią Legionowo.

Jak poinformował klub Ewelina Tobiasz spodziewa się dziecka. – Otrzymaliśmy informację od Eweliny, że jest w ciąży. W związku z tym zadecydowaliśmy, że nie będzie brała udziału w meczu o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020. Nie chcieliśmy ryzykować zdrowia rozgrywającej oraz jej dziecka. Ewelina nie wystąpi w żadnym meczu do końca sezonu. Jako klub gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego przyszłym rodzicom – powiedział prezes Marcin Chudzik.

Gdy się tylko dowiedziałam, że jestem w ciąży, to poinformowałam prezesa klubu, sztab oraz moje koleżanki z drużyny. Dziękuję wszystkim dziewczynom z zespołu, sztabowi, pracownikom klubu, prezesowi oraz kibicom za wspólnie spędzony czas. Trzymam kciuki za Grot Budowlanych Łódź – powiedziała Ewelina Tobiasz.

źródło: budowlanilodz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved