Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ewelina Polak: Początek jest obiecujący

Ewelina Polak: Początek jest obiecujący

fot. Maciej Goclon - tauronliga.pl

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się do sezonu na zgrupowaniu w Szczyrku. – Jeśli chodzi o mistrzostwa Europy, to zawsze byłyśmy w czołówce i to się nie zmienia, dalej będziemy chciały grać o jak najwyższe cele i wygrywać – zapowiedziała Ewelina Polak.

Zgrupowanie polskich siatkarek rozpoczęło się już 14 kwietnia, jeszcze w trakcie trwania rywalizacji o medale TAURON Ligi. – Ten sezon ligowy był dla nas bardzo ciężki, bo co chwilę były jakieś przerwy, zmiany terminów meczów, nie było kibiców na trybunach. Dużo rzeczy się działo, które były zupełnie nietypowe. Jeśli chodzi o sezon reprezentacyjny, to bardzo się cieszymy, że już jesteśmy tutaj, zaczęłyśmy trenować w tak licznym gronie, a jeszcze czekamy na dziewczyny, które do nas dołączą. Początek jest obiecujący – przyznała rozgrywająca Ewelina Polak.Pierwszą imprezą w tym sezonie reprezentacyjnym jest siatkarska Liga Narodów, która rozpocznie się już 25 maja we włoskim Rimini. Zespoły będą ze sobą rywalizować w zamkniętej „bańce”. – Przede wszystkim myślę, że to będzie jeden z czynników weryfikujących całą grupę, czy to będzie nasza reprezentacja, czy pozostałe. Po tym sezonie już wiemy, że nawet przy zamknięciu małej grupy ludzi dużo rzeczy wychodzi, które na co dzień by nie wyszły. Od strony psychologicznej będzie to ciężkie zadanie i to będzie praca nas wszystkich, całego sztabu, żeby tak to poukładać, żebyśmy się w tej grupie nie pokłócili i nie zmęczyli sobą nawzajem. Myślę, że to będzie miało też przełożenie na wynik, nie tylko jeśli chodzi o naszą kadrę, ale też każdą inną – stwierdziła rozgrywająca.

Zawodniczka ta nie znalazła się w składzie reprezentacji, która pojedzie do Włoch na Ligę Narodów, jednak wciąż ma szansę znaleźć się w kadrze na mistrzostwa Euopry, które czekają polskie siatkarki na przełomie sierpnia i września. – Jesteśmy takim narodem, że chcemy wygrywać. Mimo że nasza reprezentacja żeńska miała mniej sukcesów, niż panowie, którzy trochę nas przyćmili, to jeśli chodzi o mistrzostwa Europy, to zawsze byłyśmy w czołówce i to się nie zmienia, dalej będziemy chciały grać o jak najwyższe cele i wygrywać – zapowiedziała Ewelina Polak.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę