Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Polak: Jeszcze daleka droga przed nami

Ewelina Polak: Jeszcze daleka droga przed nami

Zespoły TAURON Ligi rozpoczęły rywalizację w fazie play-off. Za niespodziankę można uznać zwycięstwo 3:1 Grot Budowlanych Łódź z Grupą Azoty Chemikiem Police. Wygrana jest o tyle cenna, że łodzianki odbudowały się mając na koncie porażkę w pierwszym secie, a w drugim przegrywały już 1:8.

Cieszę się, że to był nasz najlepszy mecz dotychczas, ale jeszcze daleka droga przed nami. Trudne zadanie nas czeka we wtorek i tylko na tym będziemy się skupiać. Jestem szalenie dumna z tego, co pokazałyśmy jako zespół – powiedziała rozgrywająca Ewelina Polak, która otrzymała statuetkę MVP.

Siatkarki Grot Budowlanych zrobiły krok do przodu w kierunku półfinału mistrzostw Polski, ale rywalizacja toczy się do dwóch wygranych. – Ten mecz to świadectwo dla nas samych, że jesteśmy w stanie grać na wysokim poziomie. Cierpliwa i konsekwentna gra pozwoliła nam przykryć mocne strony zespołu z Polic. Mecz w Łodzi będzie zupełnie inny, ale to my jesteśmy krok przed rywalem i zamierzamy to wykorzystać – podsumował trener Maciej Biernat.

Miałyśmy wiele wzlotów i upadków w tym meczu. Przegrywając pierwszego seta i zaczynając drugiego od stanu 1:8 mało kto pomyślałby, że wyciągniemy wynik na swoją korzyść – podkreśliła Monika Fedusio, kapitan łódzkiego zespołu. – Z takim przeciwnikiem nie można sobie pozwolić na przestoje. Praca domowa po ostatnim meczu pucharowym została odrobiona. Dodatkowo dziewczyny z Polic mają swoje w nogach i wiedziałyśmy, że to jest dobra szansa na wygranie spotkania. Następny mecz będzie dziesięć razy trudniejszy, a my tanio skóry nie sprzedamy.

Drugi mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Grupą Azoty Chemikiem Police zostanie rozegrany we wtorek, 11 kwietnia, o godzinie 20:30.

źródło: budowlanilodz.pl