Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > EuroBeachVolley w 2024 roku w Holandii

EuroBeachVolley w 2024 roku w Holandii

fot. FIVB

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zostaną rozegrane w Holandii. Siatkarki i siatkarze plażowi będą rywalizować o medale europejskiego czempionatu od 12 do 18 sierpnia 2024 roku, czyli tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Mecze EuroBeachVolley’a będą rozgrywane w kilku miastach, które zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Holandia została wybrana gospodarzem tej imprezy po raz czwarty, wcześniej gościła zmagania o medale czempionatu Europy w 2006, 2012 i 2018 roku. Pięć lat temu mistrzostwa odbywały się w czterech miasta – Hadze, Apeldoorn, Rotterdamie i Utrechcie. Wyjątkowa atmosfera na trybunach uczyniła je prawdziwym świętem siatkówki plażowej. Holandia od lat jest gospodarzem najważniejszych imprez plażowych – w 2015 roku organizowała mistrzostwa świata, a w 2021 była gospodarzem Pucharu Kontynentalnego CEV, który był europejskimi kwalifikacjami do igrzysk w Tokio. Z kolei w ubiegłym roku w Utrechcie odbywały się pierwsze w historii rozgrywane pod egidą CEV europejskie finały Queen & King of the Court.Przypomnijmy w tym roku najlepsze europejskie pary będą rywalizować o medale EuroBeachVolley od 2 do 6 sierpnia w Wiedniu.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę