Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Estoński środkowy na kolejne dwa sezony w Asseco Resovii

Estoński środkowy na kolejne dwa sezony w Asseco Resovii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów poinformowała o przedłużeniu współpracy z Timo Tammemaą. Estoński środkowy w barwach klubu z Podkarpacia ma występować przez dwa kolejne sezony. Jest już kolejnym zawodnikiem, który będzie kontynuował swoją przygodę w zespole prowadzonym przez Alberto Giulianiego.   

Asseco Resovia Rzeszów powoli odkrywa karty na kolejny sezon. We wtorek poinformowała o przedłużeniu współpracy ze środkowym. Jest nim Timo Tammemaa, który w jej barwach ma grać do końca sezonu 2022/2023. Przypomnijmy, że sezon 2020/2021 był pierwszym dla estońskiego środkowego na parkietach PlusLigi. W barwach Asseco Resovii zdobył 189 punktów, w tym 19 w polu serwisowym i 47 w bloku, co dało mu dziewiątą pozycję w rankingu na najlepiej blokujących siatkarzy PlusLigi. Odebrał również jedną statuetkę MVP.W minionym sezonie drużyna z Rzeszowa uplasowała się na piątej pozycji, wygrywając o nią rywalizację z Treflem Gdańsk. Wcześniej Tammemaa zapisał na swoim koncie wiele sukcesów. Jest między innymi wielokrotnym mistrzem Estonii i zdobywcą Pucharu Estonii z Selwerem Talin. Wśród jego sukcesów są również mistrzostwo Belgii z Noliko Maaseik i wicemistrzostwo Francji ze Spacer de Toulouse. Doświadczony środkowy jest także jednym z filarów reprezentacji swojego kraju. Wraz z nią wygrywał rozgrywki Ligi Europejskiej w 2016 oraz 2018 roku. Brał udział także w mistrzostwach Europy 2015, 2017, a także 2019 roku.

Timo Tammemaa jest już kolejnym zawodnikiem, który przedłużył współpracę z Asseco Resovią Rzeszów. Wcześniej klub poinformował między innymi, że wciąż w jego barwach będą występowali Fabian Drzyzga i Klemen Cebulj.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2021/2022

źródło: assecoresovia.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę