Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Energetyk Poznań pozyskał atakującą, to złota medalistka I ligi kobiet

fot. joker-swiecie.pl

Oriana Miechowicz, która w dwóch ostatnich sezonach zdobywała złote medale I ligi kobiet, zagra w Energetyku Poznań. To pierwsza nowa siatkarka ogłoszona przez klub, która reprezentować będzie barwy Energetyka w przyszłym sezonie. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że umowę przedłużyła przyjmująca Klaudia Świstek.

Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu z Poznania. Zawsze uważałam, że to fajny i profesjonalny klub, który co roku znajduje się w czołówce I ligi kobiet. Mam nadzieję, że i w tym roku tak będzie. W przeszłości kontaktowałam się już z trenerem, żeby tu grać, więc jak to się mówi – co się odwlecze to nie uciecze, to było przeznaczenie – mówi nowa atakująca Energetyka, Oriana Miechowicz.Niespełna 26-letnia siatkarka pochodzi z Olsztyna i ma za sobą występy w klubach z tego miasta – Warmissie, Piątce i AZS OSW. W 21013 roku przeniosła się do APS-u Rumia, skąd na dwa lata trafiła do warszawskiej Sparty. Potem grała jeszcze w NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, Radomce Radom, a ostatnie dwa sezony spędziła w barwach Jokera Świecie. Dwa bardzo udane sezony, bowiem w obu zespół ze Świecia zdobył złote medale I ligi kobiet. Niewykluczone, że w odwrotnym kierunku powędruje Joanna Sikorska, która grała na prawym skrzydle Energetyka w tym sezonie.

Oriana Miechowicz to pierwsza nowa zawodniczka ogłoszona przez poznański klub. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w Energetyku na kolejny sezon zostaje przyjmująca Klaudia Świstek, dla której będzie to już czwarty sezon w tym klubie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved