Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Energetyk Poznań z brązowym medalem mistrzostw Polski juniorek

Energetyk Poznań z brązowym medalem mistrzostw Polski juniorek

Do walki o brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w Kaliszu stanęły zespoły Energetyka Poznań i Łaskovii Łask. Obie drużyny miały trudne zadanie, by jak najszybciej otrząsnąć się po przegranych półfinałach i wywalczyć upragniony medal. Poznanianki zrewanżowały się rywalkom za porażkę w grupie i pokonały Łaskovię 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Natalię Budnik.

Początek meczu był nieco nerwowy w wykonaniu obu zespołów, pierwsze emocje opanowały poznanianki, które odskoczyły rywalkom na dwa punkty (7:5). Gdy przewaga wzrosłą do czterech punktów, trener Bogdan Lipowski postanowił przerwać grę. Energetyk cały czas utrzymywał niewielką przewagę, jednak gdy tylko siatkarki z Poznania zaczęły mylić się w ataku, Łaskovia doprowadziła do remisu 15:15 i po chwili wyszła na prowadzenie. W końcówce po ataku Anny Regulskiej to Energetyk prowadził 21:18, ale łaskowianki zdołały doprowadzić do remisu 22:22. Walkę na przewagi wygrały poznanianki po asie serwisowym Sary Wąsiakowskiej.

Siatkarki Energetyka na początku drugiego seta pokazały, że potrafią zatrzymać lub podbijać ataki Pauliny Krześlak. Po kolejnym bloku na skrzydłowej rywalek wyszły na prowadzenie 7:6, a wykorzystując błędy przeciwniczek szybko powiększyły swoją przewagę do trzech punktów. Łaskovia odrobiła tę stratę (14:14), a po asie serwisowym Natalii Ślażyńskiej wyszła na prowadzenie 17:15, co skłoniło trenera Marcina Orlika do przerwania gry. W końcówce mistrzynie województwa łódzkiego w końcu grając więcej środkiem przeważyły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrały 25:23 i wyrównały stan spotkania.

Na początku trzeciej partii przewagę osiągnęły poznanianki, które prowadziły już 8:4. Energetyk wyglądał coraz lepiej taktycznie, blok świetnie czytał wybory rozgrywającej rywalek i przewaga zespołu z Wielkopolski rosła. Przy stanie 13:5 dla rywalek trener Lipowski wykorzystał już drugą przerwę, ale Energetyk nie zwalniał. Gdy po ataku Sary Wąsiakowskiej było 19:6, losy tego seta zostały przesądzone. Poznanianki wygrały wysoko 25:11 i ponownie objęły prowadzenie w meczu.

Podopieczne trenera Marcina Orlika nie zamierzały zwalniać również w czwartym secie. Szybko wyszły na prowadzenie 6:3, a w zespole z Łasku zdenerwowanie było coraz większe, co zaowocowało nawet błędem rotacji. Łaskowianki w końcu przełamały swoją niemoc i powoli rozpoczęły odrabiać straty. Niezwykle trudno było im jednak zatrzymać świetnie dysponowane w tym meczu Martynę Borowczak i Natalię Budnik. Poznanianki znów odskoczyły rywalkom i po ataku Sary Wąsiakowskiej prowadziły już16:11.Łaskovia już nie zdołała się podnieść, a Energetyk udanie zrewanżował się za porażkę sprzed kilku dni w grupie. Poznanianki wygrały 25:17 i całę spotkanie 3:1, zdobywając tym samym brązowy medal mistrzostw Polski.

MVP: Natalia Budnik

Łaskovia Łask – Enea Energetyk Poznań 1:3
(25:27, 25:23, 11:25, 17:25)

Łaskovia: Ślażyńska (3), Łazowska (10), Krześlak (4), Kubryn O. (13), Skoneczna, Kubryn W. (11), Filipowicz (libero) oraz Kaczmarek (libero), Chojnacka, Dąbrowska (2), Świątczak (1) i Malczewska (4)
Energetyk: Regulska (8), Wąsiakowska (14), Pisarska W. (4), Bińczycka (1), Borowczak (23), Budnik (17), Wnuk (libero) oraz Stachowiak (2), Ziętkiewicz i Myszkowska (1)