Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa MKS Kalisz ma nowego trenera

Energa MKS Kalisz ma nowego trenera

fot. Akademia MKS Kalisz

Zespoły ligowe powoli zaczynają odkrywać karty na przyszły sezon. Jedni zaczynają od pożegnań, inni już zdradzają kto dołączy do zespołu. Energa MKS Kalisz rozpoczęła od powitania na pokładzie nowego sternika drużyny. Trenerem drużyny został dobrze znany w Kaliszu Marcin Widera, który w MKS-ie był już asystentem trenera i od lat z sukcesami prowadzi grupy młodzieżowe.

Trener Marcin Widera to pochodzący z Rudy Śląskiej absolwent katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. W sezonach 2019/20 i 2020/21 pełnił w kaliskim klubie rolę asystenta trenera Jacka Pasińskiego.W latach 2019–2022 prowadził zespoły młodzieżowe Akademii MKS Kalisz, doprowadzając je do 8 medali mistrzostw Polski (5 złotych, 2 srebrnych i brązowego), co było największym sukcesem w historii kaliskiej siatkówki młodzieżowej.

Wcześniej pracował w KPKS Halemba Ruda Śląska oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Prowadził w roli pierwszego trenera zespół Jedynki Siewierz, był również asystentem trenera w PTPS-ie Piła w sezonie 2017/18. Od wielu lat współpracuje z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, a w 2013 roku był asystentem w zespole, który zdobył złoty medal mistrzostw Europy kadetek.

Swoją wiedzę rozwijał na stażach u wielu uznanych, zagranicznych szkoleniowców, m.in. Giovanniego Guidettiego, Giuseppe Cuccariniego, Andrei Anastasiego, Marka Lebedewa i Karcha Kiraly’ego. Zbierał doświadczenie w Stanach Zjednoczonych, obserwując pracę zespołu uniwersyteckiego American University w Waszyngtonie  oraz kadr narodowych USA.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

źródło: mks-kalisz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę