Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Efektowne zwycięstwo bielszczanek

TL: Efektowne zwycięstwo bielszczanek

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrał z #VolleyWrocław. Wrocławianki w pierwszych dwóch setach fragmentami prowadziły wyrównaną grę z przeciwniczkami, ale przegrywały do 19 i 15. W trzecim secie BKS zdominował grę. Bielszczanki prowadziły już 14:1 a całego seta wygrały do 8. Nagrodę MVP odebrała Julia Nowicka.

Dominacja BKS-u

Otwarcie spotkania należało do BKS-u. Po asie Julii Nowickiej interweniował trener Masek (4:0). Dopiero po przerwie skutecznie zaatakowała Kinga Stronias. Wrocławianki regularnie posyłały piłkę poza boisko. Po obu stronach siatki nie brakowało pomyłek (10:4). Gdy swojego ataku nie skończyła Majkowska, interweniował szkoleniowiec BKS-u (13:8). Ręki w ataku nie wstrzymywała Stronias. Gdy dystans stopniał do dwóch oczek, ponownie o czas poprosił trener Piekarczyk (15:13). Po przerwie bielszczanki ponownie przejęły inicjatywę, skutecznie atakowała Kertu Laak. Po sprytnym zagraniu Martyny Borowczak BKS miał serię piłek setowych. Już pierwszą z nich wykorzystała Julia Nowicka.

Z nową energią w drugą odsłonę weszły przyjezdne, nie do zatrzymania była Julia Szczurowska. Gospodynie szybko odrobiły straty. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Ze zmiennym szczęściem atakowała Paulina Damaske (13:13). W kolejnych akcjach dystans zaczęły budować bielszczanki. Przyjezdne miały problem z odbiorem zagrywek Julii Nowickiej, szybko oba czasy wykorzystał trener Masek (19:14). Swoje akcje kończyła Joanna Pacak (21:14). Chociaż za sprawą zagrania Stronias wrocławianki wyszły z trudnego ustawienia, szybko seta zamknęła Pacak.

As Nowickiej i błąd Bączyńskiej sprawiły, że BKS prowadził 3:0 w trzeciej partii. Gdy kontratak wykorzystała Laak było już 7:1 i o czas poprosił trener Masek. Dobrze funkcjonował bielski blok. Passa przy zagrywkach Damaske trwała. Mimo podwójnej zmiany obraz gry nie poprawiał się. Przy stanie 11:1 ostatnią przerwę wykorzystał wrocławski szkoleniowiec. Dopiero gdy Damaske zagrała w siatkę, rywalki mogły zrobić przejście (14:2). Trener Piekarczyk również sięgał po zmienniczki. W końcówce wrocławianki zdobyły jeszcze kilka punktów. BKS wciąż kontrolował grę i po sprytnym zagraniu przez środek wygrały do 8.

MVP: Julia Nowicka

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – #VolleyWrocław 3:0
(25:19, 25:15, 25:8)

BKS: Nowicka (9), Pacak (7), Borowczak (9), Laak (14), Majkowska (4), Damaske (11), Mazur (libero) oraz Nowak (libero) Ciesielczyk (3), Stachowicz, Bidias i Janiuk (3)
#Volley: Szcuzrowska (7), Lewandowska (3), Muhlsteinova (1), Bączyńska (9), Ponikowska (2), Stronias (9), Pawłowska (libero) oraz Szady, Stancelewska (2) i Chorąża