Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Udana inauguracja Polaków

EEVZA: Udana inauguracja Polaków

Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 20 znakomicie rozpoczęła Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w Gorzowie Wielkopolskim. Podopieczni Sebastiana Pawlika na inaugurację turnieju mierzyli się z Łotyszami. Biało-czerwoni zapisali na swoim koncie pewne zwycięstwo, pokonując rywali bez straty seta.

bez szans

Już od pierwszych piłek spotkania inicjatywa wyraźnie leżała po stronie biało-czerwonych. Łotysze nie potrafili znaleźć odpowiedzi na świetnie spisujących się Polaków, którzy przewyższali ich w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie inauguracyjna partia szybko padła łupem podopiecznych Sebastiana Pawlika, którzy rozbili w niej przeciwników 25:14.

Przebieg drugiej odsłony początkowo był wyrównany. Stopniowo jednak przewaga znów zaczęła zarysowywać się po stronie biało-czerwonych. Krok po kroku odskakiwali oni rywalom, powiększając prowadzenie, które w końcówce seta wzrosło do sześciu oczek (21:16). Polscy siatkarze nie dali już wybić się z rytmu i pewnie zmierzali do zwycięstwa. Kropkę nad i postawił Rybak, który zakończył partię asem serwisowym.

dominacja

W trzecim secie przy stanie 2:2 na prowadzenie zaczęli wysuwać się Polacy. Wkrótce mieli aż pięć punktów przewagi nad Łotyszami (10:5), a po kilku kolejnych akcjach nadwyżka wzrosła do ośmiu oczek (17:9). W końcówce jednak nie zabrakło emocji. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Pawlika będą spokojnie zmierzać do zwycięstwa, ich przewaga zaczęła nieco topnieć i rywale zbliżyli się na cztery punkty (19:23). Biało-czerwoni zachowali jednak zimną krew i skutecznym blokiem przypieczętowali zwycięstwo (25:19).

Polska – Łotwa 3:0
(25:14, 25:19, 25:19)