Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17K: Polki zakończyły turniej bez straty seta

EEVZA U-17K: Polki zakończyły turniej bez straty seta

Reprezentacja Polski U17 dziewcząt w ostatnim meczu Mistrzostw Europy Wschodniej pokonała 3:0 gospodynie turnieju – drużynę Łotwy. Biało-czerwone wygrały tegoroczną EEVZĘ i awansowały do mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu na Węgrzech i w Serbii.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Janczaka wygrał wszystkie pięć meczów 3:0. Do awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy Polki potrzebowały wygranego seta z reprezentacją Łotwy. – Gramy o zwycięstwo. Nie ma mowy o żadnej kalkulacji, przyjechaliśmy do Dyneburga wygrać turniej kwalifikacyjny i wszystkie mecze. Uczulałem dziewczyny, że taki jest cel na dzisiaj – zwycięstwo. Wierzę, że moje siatkarki rozumieją stawkę meczu i pokażą na co je stać – powiedział przed pierwszym gwizdkiem trener Krzysztof Janczak.

Początek meczu był wyrównany. Nasze siatkarki wyszły na prowadzenie 9:4 przy zagrywce Weroniki Janusz i po świetnych kontratakach Barbary Grejman i Nataszy Ornoch. Polki nie zwalniały tempa i po kolejnych dobrych rozegraniach Nadii Siudy i kombinacyjnych atakach prowadziły 19:9. Zwycięstwo w pierwszej partii, turnieju i awans do ME przypieczętował skuteczny atak z prawego skrzydła Hanny Kaczyńskiej.

W drugim secie trener Krzysztof Janczak utrzymał na boisku wyjściowy skład, a jego siatkarki odwdzięczyły się skuteczna grą pewnie ogrywając Łotyszki. Trzecia partia była najbardziej wyrównana, ale w kluczowych momentach nasze siatkarki pokazywały kto w tym tygodniu rządził w Dyneburgu. Polki bez straty seta wygrały doroczny turniej Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej.

Polska – Łotwa 3:0
(25:15, 25:20, 25:20)

Polska: Grejman (8), Ornoch (10), Janusz (4), Pinderska (13), Dorywalska (8), Siuda (4), Ziółkowska (libero) oraz Wieczorek, Szewczyk, Kicman (1), Kaczyńska (2), Koput (2) i Pokrzywińska (libero)
Łotwa: Struka (9), Gintere, Barone (1), Ebere (2), Struka (5), Runce (3), Vilsone (libero) oraz Muizaraja (libero), Klusa (3), Malina (1), Garda i Rita (3)

źródło: Biuletyn WS PZPS