Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17 K: W finale Rosjanki lepsze od polskich juniorek młodszych

EEVZA U-17 K: W finale Rosjanki lepsze od polskich juniorek młodszych

Reprezentacja Polski juniorek młodszych w finale mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) musiała uznać wyższość Rosjanek. Podopieczne Andrzeja Pecia wygrały tylko jednego seta. Wynik ten oznacza, że Polki nie wywalczyły bezpośredniej kwalifikacji do mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej, ale będą miały jeszcze szansę zdobyć ją wiosną.

Początek meczu był wyrównany, żadnej z ekip nie udało się wyraźnie odskoczyć. Biało-czerwone fizyczną przewagę rywalek starały się niwelować techniką. Polki po dobrej grze w obronie i ataku prowadziły 15:14. Gra toczyła się punkt za punkt. Rosjanki w pewnym momencie odskoczyły na 21:18 i w końcówce zdominowały wydarzenia na boisku  głównie dzięki zagrywce (25:19).

Początek drugiej partii był wyrównany (5:4). Polkom udało się odskoczyć na 8:6, a wkrótce już na 15:8. Podopieczne Andrzeja Pecia zdominowały tę część seta w każdym elemencie. Rywalki znów jednak włączyły zagrywkę i zaczęły odrabiać straty (11:15). Gra Polek się załamała, a dowodzenie przejęły Rosjanki (22:20). Biało-czerwone zdołały co prawda wyrównać na 22:22. Ostatecznie po udanym bloku to Sborna wygrała 25:23.

Na początku trzeciej części meczu zespoły szły łeb w łeb. Polki potem zdołały odskoczyć na 6:2 i zupełnie zdominowały wydarzenia na boisku 16:4. Do zdobywania punktów zabrały się jednak  Rosjanki (9:16, 12:17). Przewaga Polek, które szybko odzyskały koncentrację i opanowały sytuację była jednak dość duża (25:15).

Na 3:1 i 10:4 w secie czwartym odskoczyły dobrze serwujące Rosjanki. Polki starały się odrabiać straty, zbliżyły się na 9:12 i 11:13. Rosjanki utrzymywały prowadzenie i kroczyły po zwycięstwo w meczu (17:12, 18:14, 20:16).  Biało-czerwone odrobiły nieco strat (21:23), ale ostatecznie wygrywająca zagrywka Rosjanek zakończyła mecz.

Polska – Rosja 1:3
(19:25, 23:25, 25:15, 21:25)