Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA U-17 K: Efektowne zwycięstwo Polek na otwarcie turnieju

EEVZA U-17 K: Efektowne zwycięstwo Polek na otwarcie turnieju

Młode reprezentantki Polski udanie rozpoczęły zmagania na mistrzostwach Europy Wschodniej do lat 17. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia w swoim pierwszym meczu w grupie B w trzech setach pokonały gospodynie turnieju – Łotyszki. W dwóch pierwszych partiach całkowicie zdominowały one rywalki, głównie za sprawą trudnej zagrywki. Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, w której Polki nieco się rozluźniły i zaczęły popełniać więcej błędów, szybko opanowały jednak sytuację.

Polki mocno otworzyły spotkanie i szybko zbudowały przewagę przy zagrywce Aleksandry Walczak (4:0). Ich rywalki popełniały zbyt wiele błędów, by były w stanie nawiązać z nimi wyrównaną walkę – długo nie mogły poradzić sobie także z serwisem Amelii Dombrowskiej (9:1) oraz Oliwii Jaroń, nie bez znaczenia była także czujna gra polskich siatkarek w obronie i asekuracji (17:2). Podopieczne trenera Andrzeja Pecia całkowicie zdominowały gospodynie, które nie zdołały już się podnieść w tej partii (6:25).

Drugiego seta ponownie Polki rozpoczęły od zbudowania sporej przewagi dzięki zagrywce Walczak (7:0). Nie były co prawda już aż tak skuteczne na kontrze, jak w premierowej odsłonie, jednak spokojnie utrzymywały dystans (14:6). Gdy w polu serwisowym pojawiła się Antonina Serafinowska przewaga podopiecznych trenera Pecia wzrosła (18:7). W końcówce kilka skutecznych akcji dołożyła jeszcze Martyna Podlaska i ostatecznie polski zespół triumfował 25:12.

Łatwe zwycięstwa w dwóch wcześniejszych setach spowodowały, że Polki zbytnio rozluźniły się na początku trzeciej odsłony, przez co szybko straciły kilka punktów z rzędu (0:3). Równie szybko odrobiły jednak te straty za sprawą serwisu Walczak, a następnie odskoczyły rywalkom (5:3). W tej partii nie szło im już tak gładko jak we wcześniejszych, ale zagrania Dombrowskiej i błędy Łotyszek pozwoliły im zbudować przewagę (15:11), którą powiększył atak Serafinowskiej (18:13). W końcówce gospodynie całkowicie pogrążyły proste pomyłki i chociaż Polki też nie wystrzegały się błędów, to mecz zakończyła Dombrowska mocnym uderzeniem z lewego skrzydła (25:19).

Łotwa – Polska 0:3
(6:25, 12:25, 19:25)

Skład zespołu:
Polska: Serafinowska, Dombrowska, Walczak, Jaroń, Podlaska, Federowicz, Drozdowska (libero) oraz Szewczyk, Brzoza