Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Kolejny trzysetowy triumf Polaków

EEVZA: Kolejny trzysetowy triumf Polaków

Polska pokonała w Gori Łotwę w meczu drugiego dnia mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) chłopców U17. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Artura Łozy wygrali z Azerbejdżanem 3:0.

Reprezentacja Polski chłopców U17 po raz kolejny bez straty seta wygrała swój mecz mistrzostw Europy Wschodniej. Łotysze postawili jednak Polakom poprzeczkę nieco wyżej niż poprzedni rywale. Azerowie w całym spotkaniu zdobyli zaledwie 21 punktów. Siatkarze z Łotwy po przegraniu pierwszego seta do 12, w drugim pokazali się z lepszej strony. Przez niemal cały set utrzymywali kontakt punktowy z biało-czerwonymi. W decydującym momencie to do podopiecznych trenera Łozy należało ostatnie słowo. Trzecia partia ponownie potoczyła się po myśli Polaków, którzy odnieśli drugie zwycięstwo 3:0.

Zwycięzca z Gori awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

Reprezentacja Polski wystąpiła w następującym składzie: Nurkiewicz (9), Durski (8), Korona (9), Trawka (10), Kiciński (15), Falkowski, Olejniczak K. (libero) oraz Chrzanowski (libero), Olejniczak W. oraz Łysoń (1)

Polska – Łotwa 3:0
(25:12, 25:23, 25:14)

źródło: pzps.pl