Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Eemi Tervaportti kontuzjowany

Eemi Tervaportti kontuzjowany

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla podczas trwających mistrzostw Europy doznał kontuzji, która wyklucza go z dalszego udziału w turnieju. Eemiego Tervaporttiego czeka przerwa w grze od czterech do sześciu tygodni. 

Do zdarzenia doszło podczas sobotniego meczu reprezentacji Finlandii z Hiszpanią, wygranego przez gospodarzy w trzech setach. – W trzecim secie przy stanie 12:7 poczułem ból w nodze, ale myślałem, że wszystko będzie OK. Co więcej, takie przeświadczenie miałem nawet jeszcze dzień później. Niestety, otrzymane w niedzielę zdjęcie z rezonansu magnetycznego wykazało naderwanie mięśnia czworogłowego uda – mówi fiński rozgrywający.Tym samym Eemi Tervaportti nie będzie już w stanie pomóc swojej reprezentacji w dalszej części czempionatu Starego Kontynentu. – Przez trzy i pół miesiąca przygotowywałem się do turnieju, a po czterech dniach jego trwania kończę w nim swój udział. Jest mi tym bardziej szkoda, że to było wyjątkowe lato, podczas którego stworzyliśmy nową reprezentację – silną, zjednoczoną. Nasz pierwszy mecz na turnieju może nie był jeszcze płynny, ale zdołaliśmy wygrać. Natomiast sobotnie starcie z Hiszpanią to był koncert w naszym wykonaniu. Zatem, do niedzieli rana wszystko wyglądało rewelacyjnie. Teraz czuję się rozczarowany – przyznaje rozgrywający JW.

Po konsultacji ze sztabem medycznym Jastrzębskiego Węgla oraz ze sztabem reprezentacji Finlandii podjęta została decyzja o ostrzyknięciu uszkodzonego mięśnia osoczem bogatopłytkowym. – Ma to na celu przyspieszenie regeneracji i gojenie się uszkodzonej struktury – wyjaśnia Bartosz Celadyn, fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla. Iniekcja PRP planowana jest na środę.

Tervaporttiego czeka przerwa w grze wynosząca od czterech do sześciu tygodni. Kapitan reprezentacji Finlandii rozpocznie leczenie w swoim kraju, a następnie powróci do Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę