Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Eemi Tervaportti: To dla nas wielka sprawa

Eemi Tervaportti: To dla nas wielka sprawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Finlandia od wygranej 3:1 w meczu z Macedonią Północną rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy. Dla dla Suomich tegoroczne EuroVolley jest wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy od długiego czasu zagrają w swoim kraju na dużej imprezie. Ostatni raz Finlandia gościła ten turniej w 1993 roku.

Dla siatkarzy reprezentacji Finlandii to wyjątkowe wydarzenie. – Gra w mistrzostwach Europy, to zawsze jest coś ekscytującego, ale teraz szczególnie, gdyż gramy w naszym kraju po blisko 30 latach. Dla nas to jest wielka sprawa. Zawsze mieliśmy wspaniałych kibiców gdziekolwiek graliśmy, a teraz możemy wystąpić u siebie, więc to wielki zaszczyt – nie ukrywa Eemi Tervaportti, rozgrywający Suomich.Grupowymi rywalami podopiecznych Joela Banksa będą oprócz Macedonii Północnej, także Rosjanie, Hiszpanie, Turcy i Holendrzy. –  Rosja na pewno jest faworytem w grupie. Myślę, że dalej będzie to już wyrównana rywalizacja i wszystkie inne drużyny mogą się zakwalifikować. Naszym celem jest prezentowanie się lepiej z meczu na mecz i sprawdzenie, co nam to da. Mam nadzieję, że uda nam się wyjść z naszej grupy – ocenił doświadczony rozgrywający.

Eemi Tervaportti opowiedział także o przygotowaniach do turnieju. – Mieliśmy długi okres przygotowawczy, prawie 3,5 miesiąca. Moim zdaniem zaliczyliśmy naprawdę udane lato z ciężkimi treningami i budowaniem zespołu. Ze względu na COVID nie mogliśmy rozegrać wielu meczów towarzyskich i graliśmy tylko w Estonii i na Łotwie. Sparingi te dostarczyły nam cennych informacji na temat rzeczy, w których musieliśmy się jeszcze udoskonalić, ale momentami graliśmy naprawdę bardzo dobrze – przyznał. Po zakończeniu turnieju Fin dołączy do Jastrzębskiego Węgla. – Oczywiście spodziewam się, że znów będziemy mieli udany sezon z JW. PlusLiga będzie naprawdę mocna w przyszłym sezonie i będzie dużo trudnych meczów – zakończył Eemi Tervaportti.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę