Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Edward Skorek: Same chęci nie wystarczą do odniesienia sukcesu

Edward Skorek: Same chęci nie wystarczą do odniesienia sukcesu

fot. Katarzyna Antczak

Znakomicie wypadły ostatnie sprawdziany reprezentacji Polski przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata. W trzech meczach Memoriału Huberta Wagnera i sparingu z Argentyną podopieczni trenera Nikoli Grbicia nie stracili seta. Ich gra podobała się najbardziej wybrednym fachowcom.

W ostatnich meczach przed najważniejszą imprezą sezonu sprawdzają różne rozwiązania jak gra na siatce, blok-obrona czy postawa rozgrywających. Spotkania z Argentyną, Iranem czy Serbią dały obraz wykonanej pracy w ostatnich tygodniach. Myślę, że Nikola Grbić może być zadowolony z postawy swoich zawodników, z których każdy otrzymał szansę zaprezentowania swoich umiejętności – powiedział mistrz olimpijski i świata Edward Skorek.Światowy czempionat, którego współgospodarzami będą Polska i Słowenia, rozpocznie się w piątek 26 sierpnia. W pierwszym meczu Polska zagra z Bułgarią (początek 20:30). O 17:30 na boisko w katowickim Spodku wybiegną dwa inne zespoły z tej grupy USA i Meksyk.

– Mistrzostwa świata są imprezą szczególną, rozgrywaną raz na cztery lata, mocno mobilizującą każdego uczestnika. Rywale są wymagający. Same chęci nie wystarczą do odniesienia sukcesu. Trzeba być znakomicie przygotowanym grać w każdym meczu na maksa – podkreślił mistrz olimpijski z 1976 roku i mistrz świata z 1974.

Edward Skorek zwrócił uwagę na fakt bycia gospodarzem przez Polskę. – Jest to niesamowity atut. Przekonali się o tym nasi rywale, grając przeciwko Polsce w Spodku czy innych naszych halach. Na pewno granie przed własną publicznością wzmacnia psychikę. Głowa jest mocniejsza – mówi.

Zapytany o ewentualny skład wyjściowej szóstki w pierwszym meczu mistrzostw świata Edward Skorek odpowiedział: Mamy klęskę urodzaju dobrych i bardzo dobrych zawodników. Każdą pozycję możemy obsadzić dwoma-trzema równorzędnymi graczami, którzy na sto procent wywiążą się ze swego zadania. Kto nie wejdzie ten spełni oczekiwania trenera.

Pierwszym rywalem reprezentacji Polski będzie Bułgaria. – W składzie tej drużyny zaszły ostatnio zmiany. Musi upłynąć trochę czasu, żeby ekipa tego kraju osiągnęła poziom sprzed lat, kiedy walczyła o czołowe lokaty w mistrzostwach świata czy Europy – powiedział.

W meczach VNL bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy USA i Francji. – Amerykanie pokazali świetną siatkówkę. Trochę tym zaskoczyli niektórych ekspertów. Na pewno będą groźni. Francja w tym sezonie grała w składzie praktycznie niezmienionym od igrzysk w Tokio, gdzie zdobyła złoty medal. Myślę, że ten zespół zechce dotrwać w takim zestawieniu do turnieju olimpijskiego w Paryżu. Wymieniając faworytów mistrzostw świata w Polsce i Słowenii należy pamiętać o Włochach. Stać ich na dobry wynik – zakończył Edward Skorek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę