Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ebrar Karakurt zastąpi Smarzek-Godek w Novarze

Ebrar Karakurt zastąpi Smarzek-Godek w Novarze

fot. FIVB

Włoskie kluby rozpoczęły już budowanie składów na przyszły sezon, w związku z czym pojawia się coraz więcej oficjalnych informacji dotyczących transferów. Pierwszą nową twarzą w Igor Gorgonzola Novara jest turecka atakująca Ebrar Karakurt.

Igor Gorgonzola Novara zakończył sezon 2020/2021 jako wicemistrz Włoch, ulegając w finale Imoco Volley Conegliano. Tuż po ostatnim meczu klub zaczął odkrywać karty na kolejną edycję rozgrywek. Nową twarzą w zespole będzie reprezentantka Turcji, atakująca Ebrar Karakurt, która podpisała kontrakt na dwa lata.Karakurt dotychczas występowała jedynie w Turcji – w latach 2017-2020 broniła barw VakifBanku Stambuł, z którym wywalczyła złoto Klubowych Mistrzostw Świata oraz mistrzostwo Turcji. W minionym już sezonie grała w THY Stambuł, z którym zdobyła brązowy medal krajowych mistrzostw. Na swoim koncie ma również sukcesy reprezentacyjnie – złoto mistrzostw świata U-23, srebro Ligi Narodów oraz srebro mistrzostw Europy.

W zespole z Novary Karakurt zastąpi polską atakującą Malwinę Smarzek-Godek, która opuszcza szeregi włoskiego klubu. W przyszłym sezonie w barwach Igor Gorgonzoli nie wystąpią również Alessia PopuliniSara TajeElisa Zanette oraz Francesca Napodano. Kontrakty na kolejną edycję rozgrywek przedłużyły natomiast Cristina Chirichella, Micha Hancock, Britt Herbots, Nika Daalderop i Sara Bonifacio. Przez kolejne dwa sezony trenerem drużyny wciąż będzie Stefano Lavarini.

źródło: opr. własne, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę