Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dziewiętnasty sezon Rudzewicza w Ślepsku

Dziewiętnasty sezon Rudzewicza w Ślepsku

fot. Ślepsk Malow Suwałki

Dziewiętnasty sezon w Ślepsku Malow Suwałki spędzi Łukasz Rudzewicz. Środkowy po raz kolejny przedłużył kontrakt z klubem. – „Rudy” był z klubem na dobre i na złe. To zawodnik ambitny i cierpliwy, który przez niemal dwie dekady oddał sportowo klubowi wszystko to, co najlepsze. Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z Łukaszem, ponieważ znamy jego wartość, również tę poza boiskiem – powiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Łukasz Rudzewicz jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe. 37-letni środkowy rozpoczął przygodę z siatkówką od amatorskiej ligi zakładowej i krok po kroku pokonywał kolejne bariery.W sezonie 2018/2019 Rudzewicz sięgnął po złoty medal I ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak kilku spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy czas. Nie przeszkodziło to jednak Łukaszowi Rudzewiczowi w walce o sportowe marzenia. W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala.

„Rudy” doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej szóstce. W sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich. W PlusLidze środkowy rozegrał 69 spotkań, zdobywając 140 punktów.

Postawa Łukasza jest godną naśladowania nie tylko dla młodych adeptów siatkówki, ale i wszystkich, profesjonalnych sportowców. Rozpoczęcie dziewiętnastego sezonu w biało-niebieskich barwach może być przykładem dla innych. „Rudy” był z klubem na dobre i na złe. To zawodnik ambitny i cierpliwy, który przez niemal dwie dekady oddał sportowo klubowi wszystko to, co najlepsze. Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z Łukaszem, ponieważ znamy jego wartość, również tę poza boiskiem – powiedział Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: Ślepsk Suwałki - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę