Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dziewięciokrotny mistrz Słowenii kończy karierę

Dziewięciokrotny mistrz Słowenii kończy karierę

fot. cev.lu

Cytując klasyka „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”. Rozgrywający Rok Satler wie o tym doskonale. O zakończeniu kariery zadecydował po zdobyciu swojego dziewiątego mistrzostwa Słowenii. A nie są to jedyne medale i trofea w dorobku doświadczonego siatkarza.

W swojej karierze dwukrotnie reprezentował kluby spoza swojego kraju. W sezonie 2005/2006 występował w barwach VfB Friedrichshafen, z którym wywalczył mistrzostwo oraz Puchar Niemiec. Cztery lata spędził natomiast w SK Posojilnica Aich/Dob. Z austriacką drużyną zdobył złoty medal mistrzostw Austrii w 2013 roku, zaś w pozostałych trzech sezonach inkasował tytuł wicemistrzowski.Najwięcej medali i pucharów wywalczył jednak we własnym kraju. Reprezentował m.in. Calcit Kamnik, OK Salonit Anhovo Kanal czy OK Triglav Kranj. Najmocniej związał się jednak z ACH Volley Lubljana. Grał w barwach tego zespołu w latach 2006-2009, a później 2015-2020. I to właśnie w koszulce ACH Volley rozegrał swój ostatni mecz. W sumie z ekipą z Lubljany zdobył osiem mistrzostw i sześć Pucharów Słowenii.

Zakończenie kariery siatkarskiej nie spowodowało rozstania z ukochanym sportem. Rok Satler postanowił wykorzystać swoje ogromne doświadczenie w pracy trenerskiej. Pozostanie również w klubie, z którym zdobył najwięcej trofeów. Będzie asystentem pierwszego szkoleniowca ACH Volley Lubljana. – Biorąc pod uwagę, że zwolniło się stanowisko asystenta, nie zastanawiałem się zbyt długo. Uważam, że to właściwy klub, aby rozpocząć nowy rozdział – skomentował swoją nową rolę w klubie.

Przypomnijmy, że jako mistrz swojego kraju zespół ACH Volley Lubljana występował w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Słoweńska drużyna zajęła w grupie B ostatnie miejsce z dorobkiem czterech punktów. Swoją postawą zaskoczyła jednak rosyjski Kuzbass Kemerowo, z którym wygrała we własnej hali 3:2.

źródło: inf. własna, odbojka.si

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę