Nie będzie rewolucji kadrowej w zespole wicemistrza Polski siatkarek – Developresie Bella Dolina Rzeszów. Klub już wcześniej pożegnał sześć siatkarek, a teraz oficjalnie potwierdził, że pozostałe dziesięć zostaje w drużynie na kolejny sezon. Wśród nich są między innymi kapitan Jelena Blagojević, a także reprezentantki Polski Katarzyna Wenerska, Magdalena Jurczyk, Anna Stencel oraz Aleksandra Szczygłowska.
Developres Bella Dolina Rzeszów skompletował skład na sezon 2022/2023. Klub poinformował już, że zespołem pożegnało się sześć siatkarek – Gabriela Polańska, Bruna Honorio, Malwina Smarzek, Marta Krajewska, Dominika Witowska oraz Kara Bajema.
Wiemy już też, kto wciąż będzie reprezentować barwy rzeszowskiej ekipy. W zespole wicemistrza Polski zostają tegoroczne reprezentantki Polski – rozgrywająca Katarzyna Wenerska, środkowe Anna Stencel oraz Magdalena Jurczyk, a także libero Aleksandra Szczygłowska. Barwy Developresu niezmiennie będzie także reprezentować przyjmująca i kapitan drużyny Jelena Blagojević, dla której nadchodzący sezon będzie szóstym spędzonym w Rzeszowie. Pozostałymi siatkarkami, które niezmiennie występować będą w rzeszowskiej ekipie, są rozgrywająca Julia Bińczycka, atakująca Izabella Rapacz, przyjmujące Ana Kalandadze i Katarzyna Bagrowska oraz libero Daria Przybyła.
Klub poinformował także, że w zespole zobaczymy trzy nowe siatkarki. Według informacji Strefy Siatkówki mają to być środkowa Weronika Centka, przyjmująca Weronika Szlagowska oraz atakująca Gabriela Orvosova.
Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi na sezon 2022/2023




![Transfery siatkarskie 2026/2027 [02-05.06] – Kolejne rewelacje w Polskich klubach. Tydzień pełen emocji](https://siatka.org/wp-content/uploads/2026/02/52C0508-KATARZYNA-ZAROSLINSKA-KROL-375x250.jpg)




